Úvod Aktuality Polícia nabáda vodičov k opatrnosti

Polícia nabáda vodičov k opatrnosti

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo 23. novembra v ranných hodinách v Hlohovci na križovatke ulíc Hviezdoslavova a Železničná Automatic tee store. 48 ročný vodič viedol auto Škoda Pick-up po ceste druhej triedy, po ulici Hviezdoslavovej v smere na Topoľčany. Na križovatke s Ulicou Železničnou pravdepodobne nedal prednosť cyklistovi idúcemu po hlavnej ceste v smere od Topoľčian 카1 더빙 다운로드. V dôsledku toho došlo ku kontaktu cyklistu s autom, pričom 64 ročný cyklista z Hlohovca spadol na zem a utrpel zranenia hornej končatiny. Polícia v súvislosti s nehodou nabáda vodičov k opatrnosti a ohľaduplnosti voči cyklistom 이혼서류 다운로드.

Dychové skúšky na alkohol boli u oboch účastníkov nehody negatívne. Presné príčiny polícia vyšetruje, vodič auta však pravdepodobne nesprávne prechádzal cez križovatku Windows Media Encoder. Preto polícia apeluje na vodičov, aby dodržiavali predpisy a sústredili sa na jazdu. Nesprávna jazda cez križovatku je jednou z hlavných príčin vzniku dopravných nehôd 모뉴먼트 밸리 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Preto pripomíname vodičom, čo o jazde cez križovatku hovorí zákon o cestnej premávke:
§20 Jazda cez križovatku
(1) Vodič, ktorý prichádza do križovatky po vedľajšej ceste označenej dopravnou značkou „Daj prednosť v jazde“ alebo „Stoj, daj prednosť v jazde“, je povinný dať prednosť v jazde vozidlám a ostatným účastníkom cestnej premávky prichádzajúcim po hlavnej ceste okrem chodcov, ktorí neprechádzajú cez križovatku v organizovanom útvare Guardians of the Galaxy.
(2) Ak prednosť v jazde nevyplýva z odseku 1, vodič je povinný dať prednosť v jazde vozidlu prichádzajúcemu sprava.
(3) Vodič nesmie vojsť na križovatku, ak mu situácia nedovoľuje pokračovať za križovatkou v jazde, takže by bol nútený zastaviť vozidlo na križovatke; to neplatí, ak vodič musí zastaviť vozidlo v križovatke z dôvodu dávania prednosti chodcom prechádzajúcim cez vozovku alebo pri odbočovaní doľava podľa § 19 ods Download the Conan Theatre Edition. 4.
(4) Na príkaz dopravnej značky „Stoj, daj prednosť vjazde!“ vodič je povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, odkiaľ má na križovatku náležitý rozhľad Internet Explorer 8 Hangul.
(5) Vodič vchádzajúci do kruhového objazdu označeného príslušnou dopravnou značkou je povinný dodržať smer na kruhovom objazde vyznačený šípkami 시카리오 솔다도 다운로드. Vodič vchádzajúci do kruhového objazdu má prednosť v jazde, ak dopravnou značkou nie je ustanovené inak.

„Zákon tiež hovorí, že vodič je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom 김완선 다운로드. Všetci účastníci cestnej premávky by si svoje povinnosti mali uvedomovať vždy, keď si sadajú za volant vozidla, berú do rúk bicykel alebo len prechádzajú cez cestu ako chodci a mali by sa správať na cestách zodpovedne,“ doplnila informáciu Martina Kredatusová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

-lt/Zdroj: Tlačová správa – Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: archív-

REKLAMA