Connect with us

Aktuality

Editorial: Týždeň na PNkách (48)

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťany za sebou majú ďalší týždeň v roku 2015, tentoraz s poradovým číslom 48. V meste sa opäť prihodilo množstvo udalostí a ak ste sa o nich náhodou nedopočuli, prípadne sa chcete dozvedieť viac, určite čítajte ďalej. Prehľadný súhrn tých najzaujímavejších článkov, ktoré sme vám v uplynulých dňoch priniesli totiž nájdete nižšie.

trezor

V utorok 24. novembra sme priniesli správu o dvoch trezoroch, ktoré sa našli na dne vypustenej vodnej nádrže v Horných Orešanoch neďaleko Trnavy. Polícia sa snaží vypátrať ich majiteľov a zistiť ako sa pod hladinu dostali. V ten istý deň sme uverejnili článok o nadšencovi Michalovi Havrilovi, ktorý sa rozhodol vytvoriť dokumentárny film o piešťanských automobilových dizajnéroch. Zaujímavý námet o Andrejovi Chotváčovi, Petrovi Chudom a Františkovi Nemcovi, ktorým sa doslova na kolene podarili vytvoriť unikátne automobily, by chcel autor dokončiť na budúci rok.

spider

Reklama

Veľkú čítanosť mala správa o kontrolách na mestskom úrade, kvôli ktorým bola ešte v októbri údajne prepustená prednostka Dáša Reháková. Zaujal vás tiež článok, v ktorom primátor Miloš Tamajka reagoval na informácie zverejnené bývalou prednostkou a dôvody prečo zvažuje trestné oznámenie. Potešujúcejšie novinky prišli z Námestia slobody, kde v stredu otvorili prvé stánky a potešili vás tiež zamestnanci Služieb mesta Piešťany, ktorí začali pred Priorom stavať klziko. 

IMG_8653

IMG_2946_resize

V stredu sa konala oslava 25. výročia založenia Galérie Nami, ktorú vlastní a prevádzkuje Naďa Mikolášiková Ábelová. V galérii v ten istý deň podpísali predsedovia Rady seniorov a Seniorského parlamentu s primátorom mesta Memorandum o spolupráci a partnerstve. Na sídlisku Adam Trajan sa vo štvrtok ráno začala výmena svietidiel, ktorých by mali zamestnanci firmy Ledky vymeniť dohromady až 450 kusov.

Ledky (1)

Mimoriadnu čítanosť mali aktuálne informácie mapujúce priebeh zasadania Mestského zastupiteľstva. Jeden sa týkal výsledku kontrol, ktoré vykonal hlavný kontrolór Peter Konečný. Poslanci o nich rokovali viac ako dve hodiny. Ďalší publikovaný článok rozoberal diskusiu a hlasovanie o téme cyklotrasy vedúcej z Piešťan cez Trebatice a Krakovany do Vrbového.
IMG_3704_resize
Pešiu zónu v piatok zaplnili najmä rodiny s deťmi, ktoré sa prišli pozrieť na slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka. Pestrý sprievodný program pripravili učitelia a žiaci Základnej umeleckej školy. Do ďalšej fázy sa pomaly posúva aj situácia ohľadom sanácie budovy Centroom. Pracovníci firmy Klimati Team začnú realizovať podstojkovanie akonáhle budú mať povolenie o bezpečnosti priestorov udelené Inšpekciou práce.
mangoĎalšie zaujímavé články priniesla rubrika Koktail. Prečítať ste si mohli napríklad rozhovor s piešťanskou modelkou Nikoletou Kováčovou, ktorá sa spolu s mamou venuje propagácii zdravej stravy. Mimoriadne zaujímavý meteorologický unikát, ktorý sa nachádza neďaleko Jaslovských Bohuníc sme vám predstavili v stredu. Okrem prekrásneho výhľadu do okolia poskytuje táto 212,5 metrov vysoká veža aj jedinečné informácie.
IMG_2478_resize
Piešťanské informačné centrum privítalo vo svojich priestoroch bývalú diplomatku a spisovateľku Emíre Khidayer, ktorá okrem iného hovorila o potrebách spolupráce pri riešení utečeneckej krízy. Vianoce môžete spríjemniť deťom zo sociálne slabších rodín vďaka zbierke hračiek, ktorú od zajtrajšieho pondelka rozbieha Materské centrum Úsmev.
11923623_10154251797318569_7459836173634713910_n
Rubrika Kultúra priniesla prvé informácie o festivale Bažant Pohoda a hudobnej skupine Sigur Rós, ktorá by mala byť jednou z účinkujúcich. Novinky začína uverejňovať aj festival Grape 2016 a okrem toho, že prvých 1500 vstupeniek bolo vypredaných v priebehu 25 sekúnd ste sa mohli dozvedieť aj novinky o hygiene a budúcoročnom termíne. Veľmi pozitívne posolstvo prinieslo podujatie Deti deťom, ktoré okrem dobrej nálady a zábavy pomohlo prekonať hranice medzi zdravými a hendikepovanými deťmi. Nielen filatelistov potešil článok o vydaní poštovej známky s motívom obrazu Alfonza Muchu s názvom Buď požehnaný prameň zdravia.
IMG_8570
Šport sa niesol tento týždeň v znamení hokejového súboju s MHC Martin, ale aj hlasovania o účasť populárnej moderátorskej dvojice Juniora a Marcela na tomto zápase. Nitrančania síce súťaž o spestrenie zápasu vyhrali, ale ŠHK37 sa vďaka víťazstvu 4:0 posunuli na šieste miesto v tabuľke Tipsort Ligy. Prvú prehru v sezóne naopak utŕžili florbalisti v zápase proti Šali.
_MG_1323_w
-lt/Foto: archív-

Populárne články