Connect with us

Aktuality

Polícia kontrolovala železničné priecestia, priestupky zistili takmer u 300 vodičov

Published

on

Reklama
Reklama

Polícia uskutočnila pri príležitosti Medzinárodného dňa bezpečnosti na železničných priecestiach na celom území Slovenska v utorok 14. júna dopravno – preventívnu akciu „Bezpečné priecestia“. Takmer 300 vodičov a desiatka ďalších účastníkov sa dopustili priestupku, pričom najčastejšie išlo o prekračovanie stanovenej rýchlosti a nerešpektovanie dopravných značiek. S cieľom zlepšenia situácie bude polícia podobné akcie organizovať aj v budúcnosti.

Viac ako 140 železničných a dopravných policajtov na vybraných železničných priecestiach a v ich bezprostrednej blízkosti dohliadali na verejný poriadok a dodržiavanie predpisov o bezpečnosti a plynulosti železničnej i cestnej dopravy. Počas dňa policajti skontrolovali takmer 170 železničných priecestí. Najviac priestupkov sa týkalo prekročenia povolenej rýchlosti, či nerešpektovanie značiek, ale výnimkou neboli ani prípady jazdy bez predpísaných dokladov, so zlým technickým stavom vozidla, bez osvetlenia, ale aj bez použitia bezpečnostných pásov. Policajti zadržali štyri vodičské preukazy. Požitie alkoholu zistili u jedného cyklistu.

Polícia pripomína všetkým účastníkom ciest, aby dbali na zvýšenú opatrnosť pri vchádzaní a prejazde železničným priecestím, najmä v miestach, kde nie sú závory a rešpektovali výstražné svetelné a zvukové znamenia. Vo vzdialenosti 50 metrov pred železničným priecestím a pri jeho prechádzaní je vodič povinný jazdiť rýchlosťou najviac 30 kilometrov za hodinu. Ak na zabezpečovacom zariadení svieti prerušované biele svetlo, vodič je povinný 50 metrov pred železničným priecestím a pri jeho prechádzaní jazdiť rýchlosťou najviac 50 kilometrov za hodinu.

-lt/Zdroj: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky/Foto: archív-

Reklama

Populárne články