Úvod Aktuality Polícia bude aj tento rok dohliadať na bezpečnosť školákov

Polícia bude aj tento rok dohliadať na bezpečnosť školákov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Prvý školský deň opäť klope na dvere a už zajtra otvoria svoje brány školy aj škôlky. Aj tento rok sa o bezpečnosť študentov na ceste do školy postará polícia, pretože v pondelok 5 rainbow songs. septembra posilní hliadky na celom Slovensku. Cieľom je zvýšiť dohľad nad bezpečnosťou školákov v okolí škôl aj v priľahlých uliciach a zabezpečiť všetkým účastníkom cestnej premávky potrebnú bezpečnosť gta san andreas 다운로드. Policajti dohliadnu aj na plynulosť cestnej premávky, ktorú budú v prípade potreby riadiť a usmerňovať. Chrániť školákov v tento výnimočný deň je pripravený maximálny počet nielen dopravných a poriadkových policajtov, ale aj policajtov železničnej, hraničnej a cudzineckej polície 리버스월드 다운로드.

Polícia radí
Bezpečnosť detí je prvoradá. Starší študenti už určite ovládajú všetky pravidlá bezpečného prechádzania cez cestu aj dopravné značky, či predpisy Letters Century program. Nový školský rok je plný nástrah najmä pre prváčikov. „Dospeláci“ sú ich veľkým vzorom. Preto by rodičia mali vždy myslieť na to, že čo deti uvidia, to opakujú a učia sa od nich 아크로니스 트루이미지 2014 다운로드. Deti treba viesť k tomu, aby sa v cestnej premávke správali zodpovedne a uvážlivo. Pri prechádzaní cez cestu sa treba dôkladne presvedčiť, či je to bezpečné bad guy. Tam kde je „semafor“, prechádzať na zelený signál, tam kde nie je, použiť nadchod či podchod. Kde nie je ani ten, čo najkratšou kolmou trasou a čo najrýchlejšie cez cestu prejsť 일루전 다운로드. Veľmi pomáha ešte cez prázdniny naučiť deti aspoň niekoľko základných dopravných pravidiel a značiek.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Pre dieťa bude menej stresujúce, ak si ešte v predstihu prejdete spolu celú trasu do školy 콘에어 다운로드. Treba myslieť aj na dostatočné označenie detí a ich školských tašiek reflexnými prvkami. Upozorniť ich, že počúvanie hlasnej hudby cez slúchadlá pripojené na mobil, či podobné prehrávacie zariadenia, je pri prechádzaní cez cestu mimoriadne nebezpečné, preto by ich ani nemali používať 트윈폴리오 다운로드.

Vodičom snáď už ani netreba opakovať ich povinnosti, veď sú zodpovední, predvídaví a ohľaduplní nie len v prvý školský deň, ale po celý rok 슈퍼버니맨 pc 무료 다운로드. Pozorne sledujú situáciu v cestnej premávke. Predvídavo spomaľujú najmä na miestach, kde je predpoklad zvýšeného pohybu osôb a v blízkosti priechodov znižujú rýchlosť a nechajú čas chodcom na bezpečný presun cez vozovku.

Polícia (2)

Nehodovosť detí v číslach
Za sedem mesiacov tohto roka zavinili deti na bicykloch 33 dopravných nehôd a deti ako chodci 112 nehôd. Najviac nehôd sa stáva, keď sa deti dostatočne nepresvedčia, že môžu cez cestu bezpečne prejsť, pre nepozornosť vbehnú pred prichádzajúce auto, či autobus. Výnimkou nie je ani prechádzanie cez cestu mimo priechodu pre chodcov, krížom cez viac jazdných pruhov a čoraz častejšie používanie slúchadiel, pre ktoré „nepočujú a nevidia“ dianie okolo seba.

Od začiatku roka do 1. septembra došlo celkovo k takmer 8700 dopravným nehodám, čo je o 29 menej ako v porovnateľnom období vlani, o život prišlo 141 osôb, čo je pokles o 11 v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka a k ťažkým zraneniam došlo vo vyše 600 prípadoch, o 108 menej ako pred rokom.

-inf/TS Denisa Baloghová – Prezídium Policajného zboru Slovenskej republiky/Foto: archív-

REKLAMA