Connect with us

Aktuality

Policajti vysvetľovali viacerým vodičom, že diaľnica nie je pretekársky okruh

Diaľniční policajti vykonali minulú stredu dopravno-bezpečnostnú akciu na diaľniciach D1 a R1. Zamerali sa nielen na rýchlosť i na spôsob jazdy vodičov. V kontrolách dodržiavania pravidiel na cestách mieni polícia pokračovať aj naďalej.

Published

on

Reklama
Reklama

 

Za 4 hodiny riešili policajti až 25 priestupkov. Z nich 24 krát vodiči neudržali nohu na plyne a 1 osobu policajti zastavili za nesprávnu jazdu v jazdných pruhoch.

„POLE POSITION“ ZÍSKAL JAZDEC NA BMW

Najrýchlejšieho vodiča zastavili policajti na diaľnici R1. Na ceste, kde je maximálna povolená rýchlosť 130 km/h, to na aute BMW rozbehol na 191 km/h.

O kúsok pomalšie išiel vodič auta Mercedes na trojprúdovej diaľnici D1. Policajti ho síce namerali pri rýchlosti „iba“ 185 km/h, ale maximálnu povolenú rýchlosť tým prekročil až o 75 km/h.

Reklama

Oboch pretekárov, tak ako aj ostatných 23 priestupcov, diaľničiari vyriešili na mieste v blokovom konaní. Z peňaženiek im tak ubudlo niekoľko stovák eur.

NEJDE O PENIAZE, ALE O BEZPEČNOSŤ

„Nezabúdajte, že ani na diaľniciach nie ste sami a do jazdnej dráhy vám môže nečakane vojsť iné vozidlo. Jazdite preto tak, aby ste neohrozovali seba ani ostatných. Nie je dôležité to, či vás policajti namerajú a dostanete mastnú pokutu, ale to, aby sa všetci šťastne vrátili z ciest domov,“ upozorňuje Zlatica Antalová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

TS/-red-

Populárne články