Connect with us

Aktuality

Policajti si posvietili na chodcov, kolobežkárov a cyklistov

V Trnave a v Piešťanoch dopravní policajti zrealizovali akciu, pri ktorej sa zamerali na alkohol u kolobežkárov a cyklistov. Pri chodcoch si všímali ako vstupujú na vozovku. Celkovo preverili 9 kolobežkárov, 33 cyklistov a orientačnej dychovej skúške podrobili aj 13 vodičov.

Published

on

Reklama
Reklama

Z 55 kontrol sa dvanásť ľudí dopustilo priestupkov.  Štyria chodci išli na červenú,  2 cyklisti mali pozitívnu dychovú skúšku (1,02 promile a 1,81 promile), päť vodičov obsluhovalo mobil počas jazdy a jeden vodič jazdil bez svetiel.

Opitý cyklista zavinil nehodu

Dopravní policajti navyše dokumentovali v meste Trnava aj dopravnú nehodu, ktorú zavinil 41 ročný cyklista. Na e-biku bez preverenia situácie vošiel na priechod pre cyklistov, kde došlo k nárazu s osobným autom Opel. Po nehode skončil cyklista s úrazom hlavy na zemi.

Posádka RZP ho previezla, predbežne s ľahkým zranením, do nemocnice. Policajti mu namerali v dychu 0.88 promile alkoholu. Cyklista je podozrivý z priestupku v doprave, za čo mu hrozí v správnom konaní pokuta.

Reklama

Polícia opäť pripomína

Ak ste chodec, cyklista alebo kolobežkár, skôr ako vstúpite na cestu, presvedčte sa, či je to bezpečné. Prebehnúť priechod na červenú, vstupovať a skracovať si cestu mimo vyznačených miest na prejazd, je život ohrozujúce.

„Zároveň apelujeme na aktívne používanie reflexných prvkov. Umiestnite si ich tak, aby boli dostatočne viditeľné, najlepšie na stranu, ktorá je bližšie k ceste. Naozaj nestačí držať v ruke mobil a ísť po krajnici, ani použiť malé svetielko na bicykli. Už za zníženej viditeľnosti ste pre vodičov takmer neviditeľní a zvyšujete riziko, že sa stanete účastníkom nehody,“ dodáva hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ.

TS KR PZ v Trnave / red

Populárne články