Úvod Aktuality Pokračujú v konzervovaní hradu Tematín

Pokračujú v konzervovaní hradu Tematín

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Členovia občianskeho združenia Hrad Tematín už začali s prípravnými prácami pre tohtoročné práce  na oprave známej zrúcaniny v blízkosti Piešťan. Ako sami hovoria, ich cieľom ja zakonzervovanie hradu, ale to čo ich najviac baví, je pobyt v prírode s príjemnými ľuďmi km 플레이어 다운로드. Prostriedkom k tomu je pre nich práca na Tematíne. Na hrade sa vďaka nim stretávajú študenti so skúsenými vedcami a výsledky svojej práce prezentujú na medzinárodných konferenciách 지오스톰 자막 다운로드.

[singlepic id=27480 w=320 h=280 float=left]„Minulý víkend sme strávili pri prípravných prácach na murársku sezónu, takže sme hasili vápno, vyrábali debnenie pre murovanie záklenku, triedili kamenivo podľa rôznych veľkostí a tvarov, upratovali – zbierali rozfúkané odpadky po lese, zvážali sa deravé už nepoužiteľné sudy s bandaskami, upravovali sa chodníčky po hrade, pripravovalo sa lešenie, opravovali sa poškodené podlážky na lešenie a doviezli sme kameň vhodný do záklenku, ktorý sme potom fúrikovali na budúce „miesto činu“,“ vymenoval náplň víkendu na hrade Mojmír Choma z OZ Hrad Tematín 인공 지능 장기 다운로드.
Tento rok by nadšenci radi dokončili práce na nádvornom múre severného paláca, ktoré bežia už dva roky a pri tom zakonzervovali priečku, ktorá je hneď vedľa.Archeologický tábor v lete sa zameria rovnako na dokončenie rozrobeného – a to doskúmanie východnej bašty I want to see and download. „Veľmi radi by sme boli, keby počas slnečného víkendu z  [singlepic id=27500 w=320 h=240 float=right]počtu približne 300 návštevníkov denne, by bolo pár ľudí ochotných sa čo i len na hodinku zapojiť sql server developer 다운로드. Bolo by to veľmi pekné a veríme, že aj oni by z hradu odchádzali s iným pocitom ako keď odchádzajú en s pozdravom,“ vyzýva M. Choma. „Zároveň však chceme upozorniť na skutočnosť, že hrad nie je kulisa pre realizovanie turistických predsavzatí, ale že je to miesto akejsi „pamäte“, kde je zaznamenaných niekoľko storočí 가구 이미지 다운로드. Preto veľmi prosíme nelezte na rozpadnuté murivá a držte si deti blízko seba, pretože tie často nevedia odhadnúť aké aktivity na takomto mieste zvoliť Chariot. Posledná naháňačka troch chlapcov skončila nie príjemným krikom a dievčina so [singlepic id=27504 w=320 h=240 float=left]psom pri pokuse vyškriabať sa na 3m múr si asi nevšimla nápis na páskach „vstup zakázaný“ 비틀즈 노래 다운로드. Keď sa pod ňou zrazu prepadol kus múru a na poslednú chvíľu odskočila pravdepodobne význam tých pások nakoniec aj odsúhlasila. Hrad nie je skanzen ani lunapark PC app. Niekto by ho prirovnal k cennej knižnici. Málokto by sa v takej knižnici snažil vyštverať na regál s otázkou, či tam nie je lepší výhľad,“ upozorňuje predseda združenia 쿵쿵쿵 다운로드. „Nechceme byť negativistickí, všetci ste na hrade srdečne vítaní. Termíny našich akcií nájdete na www.tematin.eu. Ak nemáte vodu – nevadí, napojíme vás a ak nemáte jedlo – ani to nevadí, lebo nielen chlebom je človek živený (ale pre istotu vám aj jesť dáme),“ pozýva M. Choma.
Ako to na Tematíne vyzeralo počas minulého víkendu (23. – 25. marca) si môžete pozrieť na fotografiách. Viac sa o aktivitách občianskeho združenia dozviete v tomto článku.
[nggallery id=1539]
Autor: md Foto: tematin.eu

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
REKLAMA