Úvod Aktuality Aktualizované: Pokazené auto prekáža na ceste I. triedy už štvrtý deň

Aktualizované: Pokazené auto prekáža na ceste I. triedy už štvrtý deň

REKLAMA
Mlyny

Pokiaľ ste v poslednom čase jazdili po ceste z Piešťan do Drahoviec alebo späť, určite ste si všimli odstavenú fábiu v smere na Piešťany. Auto sa majiteľovi pokazilo ešte v sobotu 11. augusta. Hoci tvorí prekážku a ohrozuje bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, odstrániť ho nie je také jednoduché.

Domoss Kupelne Viano 2019
Domoss Kuchyne Vian 2019

„Chceli sme na vlastné náklady odpratať vozidlo z vozovky za krajnicu. Oslovili sme políciu s tým, aby bola svedkom, že vozidlo nekradneme, ale iba odstraňujeme prekážku z cesty. Zo strany policajtov nám bolo povedané, že nemôžu byť pri tom, pretože akonáhle vozidlo zdvihneme, ide o krádež a polícia by sa dopustila protiprávneho jednania,” uviedol Jozef Michalica zo SOS odťahová služba Piešťany, na ktorú sa doposiaľ obrátilo asi desať vodičov s prosbou o odtiahnutie fabie.

Na aute sú stiahnuté bočné okná. Podľa našich informácií majiteľ staršieho auta s myjavskými evidentnými číslami nedvíha telefón a nezdržiava sa na adrese trvalého pobytu. Slovenská správa ciest označila prekážku prenosným dopravným značením, vodiči však namietajú, že auto je po zotmení slabo viditeľné. Ako dlho bude ešte na ceste prekážať, ťažko povedať. Veríme, že dovtedy nevznikne kvôli nemu dopravná nehoda…

O problematickom odťahu dlhodobo odstavených áut sme písali v máji

Aktualizované 15. 8. 2018 o 9.31 hod.
Slovenská správa ciest kontaktovala dnes približne po druhej hodine v noci odťahovú službu s tým, že na ceste sa nachádza zhorené vozidlo značky Škoda Fabia. Na jej náklady bol vrak spolu s roztaveným dopravným značením odvezený.

-vv, foto: SOS odťahová služba Piešťany

REKLAMA