Connect with us

Aktuality

Pohoda za mestom: Na revitalizáciu Lida pôjde 4-tisíc eur

Published

on

Reklama

Peniaze z grantového programu Pohoda za mestom nadácie Ekopolis pomôžu skrášliť obľúbené odpočinkové miesto mnohých Piešťancov. Dobrovoľníci z občianskeho združenia Pro Civitate pripravili projekt na začatie revitalizácie Lida, ktorý sa dostal medzi šesticu podporených z celkového počtu 46 žiadostí.

Reklama

Už vlani členovia a priaznivci OZ Pro Civitate nadviazali na workshop a súťaž študentov vysokých škol Lido – ostrov pre ľudí, ktorá sa v roku 2011 konala z iniciatívny krajinnej architektky a poslankyne MsZ Evy Wernerovej a v spolupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom upravili pláž na Lide. Tento rok  chcú vízie aj vďaka získanému grantu posunúť ďalej.

„V prvej fáze ešte pred hniezdením vtákov budeme čistiť vstup na Lido v spolupráci s Slovenským vodohospodárskym podnikom v rámci protipovodňových opatrení od náletových drevín a krov. Potom bude treba opäť, tak ako každú jar, vyzbierať odpadky a pripraviť pláž. V ďalšej fáze pribudne na Lide jednoduchý mobiliár a informačné tabule,“ povedal o plánoch Jozef Malík z Pro Civitate. Oživenie Lida budú počas letných mesiacov sprevádzať aj kultúrne a športové aktivity.

Reklama

Finančné prostriedky vo výške 4-tisíc eur poskytne dobrovoľníkom nadácia Ekopolis v spolupráci so spoločnosťou Heineken Slovensko. Hlavným cieľom grantového programu, ktorý dostal názov Pohoda za mestom, je obnova prírodných lokalít a rekreačných areálov, ktoré sú dôležité pre kvalitu života obyvateľov blízkych miest. Víťazné projekty majú ponúknuť bezpečné, zdravé a príjemné miesta na trávenie voľného času a šport pre rôzne skupiny užívateľov, ale zároveň neznižovať prírodnú hodnotu rekreačného zázemia mesta.

Tento rok vyhlasovatelia rozdelili 30-tisíc eur medzi šiestich žiadateľov. Z týchto peňazí vylepšia občianske združenia aj oddychové zóny v Martine, Nitre, Banskej Bystrici, Košiciach a v Leviciach.

(red)

Populárne články