Connect with us

Aktuality

Podpaľač z Trebatíc skončil v rukách polície. Išlo o objednávku

Published

on

Reklama
Reklama

V júli minulého roka došlo v Trebaticiach k úmyselnému podpáleniu auta, od ktorého sa chytila horieť aj stena bytového domu. Škody boli vyššie ako 50-tisíc eur. Policajti už vypátrali páchateľa. Išlo o muža z Piešťan. Polícia nevylučuje vodenie trestnej zodpovednosti aj voči ďalším osobám.


Podľa polície konal páchateľ na základe objednávky, keď zapálil osobné auto Škoda Superb. Auto polial horľavinou na dvoch miestach, pričom požiar sa rozšíril až na bočnú stenu bytového domu.

Majiteľovi auta spôsobil, v tom čase neznámy páchateľ, škodu vyše 10 tisíc Eur a majiteľom bytového domu vyše 43 tisíc.

„Polícia na prípade intenzívne pracovala a na základe získaných informácií a aj pomocou kamerových záznamov v obci, sa podarilo ustáliť osobu páchateľa. Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu poškodzovania cudzej veci 46 ročného Dušana z Piešťan. Polícia podozrivého recidivistu včera zadržala a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie z dôvodu, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti a vyhýbať sa trestnému konaniu,“ uviedla v správe na facebookovej stránke trnavská polícia.

Reklama

„Na prípade ďalej pracujeme a nevylučujeme vyvodenie trestnej zodpovednosti aj voči ďalším osobám. V prípade uznania viny, hrozí, za konanie z osobitného motívu (na objednávku), ktorým bola spôsobená značná škoda, odňatie slobody na tri až osem rokov,“ dodali policajti.

TS, Foto KR PZ v Trnave

Populárne články