Connect with us

Aktuality

Podnikatelia sa s dátumom opravy mosta nezmierili, píšu župe

Published

on

Reklama

Letné prázdniny považujú ľudia pracujúci v cestovnom ruchu za najhorší možný termín odstávky Krajinského mosta. O začiatku jeho rekonštrukcie chcú ešte s Trnavským samosprávnym krajom vyjednávať. Ich kompromisný návrh znie: 15. august.

krajinskymosttitl2

Reklama

Začiatok opravy mosta poslednej štvrtine letných prázdnin by podľa iniciátorov listu adresovaného župe nezanechal také škody na tržbách firiem pôsobiacich v cestovnom ruchu. Časť prác by bola hotová skôr ako začne školský rok. Žiaci využívajúci autobusovú dopravu by potom nemuseli tak dlho prechádzať Krajinský most pešo.

Práve ich bezpečnosť bola jedným z dôvodov, prečo bol dátum začiatku opravy posunutý z jarných mesiacov na letné. Na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo začiatkom roka, s ním všetci prítomní súhlasili. So subjektov pôsobiacich v oblasti cestovného ruchu tam však bol prítomný iba zástupca kúpeľov.

Reklama

Pre menšie firmy bude podľa Doda Pullmanna plánovaný termín opravy likvidačný. Prevádzkovateľ kempu v obci Banka preto oslovil aj ďalších podnikateľov a spolu chcú napísať Trnavskému samosprávnemu kraju list, v ktorom požiadajú o kompromisné riešenie.

REKLAMA

city2014 - new 800px

„Uzavretie mosta v kľúčových mesiacoch nám okrem poklesu tržieb môže spôsobiť aj negatívny dopad na celkový dojem z Piešťan v očiach turistov,“ myslí si Dodo Pullmann a dodáva, že Piešťany v letných mesiacoch prakticky žijú z turizmu. Aj preto by uvítal pomoc zo strany radnice, krajských poslancov zastupujúcich náš región prípadne angažovanosť Rezortu Piešťany.

V liste sa okrem iného píše, že počet detí z obcí na ľavom brehu Váhu, využívajúcich autobusovú dopravu je veľmi malý. „Dôležitou súčasťou nášho prieskumu je aj fakt, že študenti a cestujúci do práce, považujú za cieľ cesty v drvivej väčšine zástavku na ulici Vajanského. Uzatvorenie mosta im teda predĺži cestu chôdzou len o pár stoviek metrov, zatiaľ čo nám o niekoľko desiatok kilometrov.“

Dodo Pullmann sa obáva nielen poklesu tržieb, ale aj zhoršenia celkového obrazu Piešťan v očiach návštevníkov. „Staviame nafukovací aquapark, ale cestu k nemu si odrežeme. Ako budú brať turisti fakt, že počas hlavnej sezóny je mesto neprejazdné?“

Celé znenie listu a mená podpísaných nájdete tu.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články