Connect with us

Aktuality

Piešťanskí zelení páni vedú v súťaži Do práce na bicykli

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťany sú jedným z troch desiatok slovenských miest, ktoré sa zapojili do unikátnej cyklistickej súťaže. Jej cieľom je propagovať ekologický a zdravý spôsob dopravy v každodennom živote.

cyklisti piestany2

V porovnaní s väčšími mestami obyvatelia Piešťan počtom účastníkov nesklamali. Prihlásilo sa spolu 133 súťažiacich, ktorí reprezentujú 37 tímov. Na porovnanie, v Banskej Bystrici, kde sa koná už tretí ročník, je to 59 tímov a181 cyklistov.

Súťaž odštartovala 1. mája, takže v prvom týždni nemali účastníci šancu uskutočniť príliš veľa jázd. Napriek tomu sa činili. Podľa výsledkov zverejnených na webe radnice, ktorá súťaž koordinuje, najazdil najviac Martin Vitko z tímu Piešťanskí zelení páni. V štyroch jazdách prešiel 60,8 km. Vďaka nemu je jeho družstvo na čele tabuľky s počtom 81,4 najazdených kilometrov. Nasleduje LKDS (65,5 km) a Saganovci (60,8 km).

Reklama

Celková evidencia najazdených kilometrov je založená na dôvere. Cieľom súťaže je totiž podporiť rozvoj cyklistickej dopravy. Najlepšie tímy však budú ocenené. Z tunajších firiem a inštitúcií má najviac družstiev Mestský úrad Piešťany (12), nasledujú ho ON Semiconductor a Slovenské liečebné kúpele Piešťany, obe spoločnosti reprezentuje 7 tímov. Zapojila sa aj Nemocnica Alexandra Wintera, dve základné školy a niekoľko menších firiem.

„Záujem o túto súťaž prekonal všetky naše očakávania. Kým v minulom roku sa organizovala súťaž len v trojici slovenských miest, po našej výzve sa  ich zapojilo až 30. To jasne dokazuje, že záujem o cyklistiku rastie nielen medzi obyvateľmi Slovenska, ale aj predstaviteľmi jednotlivých miest,“ povedal národný cyklokoordinátor z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Peter Klučka.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články