Connect with us

Aktuality

Podchod na stanici má nový náter, nie je antigraffiti

Published

on

Reklama

Krátko po uprataní piešťanskej stanice dobrovoľníkmi sa do jej skrášlenia pustili aj železnice. Niektoré časti podchodu dostali nový náter, ktorý prekryl výtvory sprejerov. Nejde však o špeciálnu – antigraffiti farbu.

MP 08-19-14 116018

Reklama

REKLAMA

MONKEY

Reklama

Podľa Daniely Detersovej z Odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva Železníc SR odstránenie výtvorov sprejerov s občianskou aktivitou nesúvisí. Dobrovoľníci sa pokúšali koncom júna vyčistiť aj steny, už vtedy však bolo jasné, že podchod bude treba vymaľovať.

ŽSR sa do toho pustili začiatkom augusta. Pochod dostal nový náter iba čiastočne. „Riešili sme len bodovo výtvory tzv. umelcov. Vstup do podchodu z nástupišťa a čelná stena museli byť vymaľované v celej šírke a dĺžke,“ informovala Daniela Detersová a dodala, že ŽSR sa o vyčistenie stien podchodu pokúšala aj v minulosti prostredníctvom dodávateľov. Na otázku, či bol tentoraz použitý antigrafitti náter odpovedala: „Nie, ale pri odovzdaní podchodu do prevádzky boli steny týmto náterom opatrené. Pripomíname, že ani to nie je všeliek, pritom je tento náter veľmi drahý.“

Práce zrealizovali samotné železnice, náklady však ich zástupkyňa nešpecifikovala. „Podmienkou boli voľné kapacity a tie sme našli.“

Podľa jej slov zostali po júnovom upratovaní priestory piešťanskej stanice čistejšie. Na upratovaní sa vtedy pod hlavičkou občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany podieľalo asi dvadsať dobrovoľníkov, ktorí dokázali odstrániť graffiti iba čiastočne, ale vyzbierali odpadky, vyčistili dlažbu pri výťahu na prvom nástupišti, umyli výťah a podchod, poometali pavučiny, umyli zábradlia a stĺpy na nástupišti, vyčistili koše a vytrhali burinu. Časť čistiacich prostriedkov a náradia im poskytli ŽSR, časť si priniesli sami.

(mp)

REKLAMApn_inline_web494

Populárne články