Úvod Aktuality Počet prípadov vtáčej chrípky na Slovensku stúpa

Počet prípadov vtáčej chrípky na Slovensku stúpa

REKLAMA

Vtáčia chrípka, ktorú po Európe roznášajú migrujúce vtáky už takmer mesiac, neobchádza ani Slovensko. Počet potvrdených prípadov stúpol na dvadsaťtri polaris office. Štátna veterinárna a potravinová správa potvrdila devätnásť prípadov, ktoré sa týkajú voľne žijúcich vtákov, najmä labutí. Tri prípady boli identifikované v drobnochove a jeden prípad vtákov chovaných v zajatí v Košickej ZOO maven library 다운로드. Najviac zasiahnutou oblasťou je južné Slovensko, až sedem prípadov HPAI subtypu H5 potvrdili veterinári v okrese Komárno. Táto lokalita je najviac vystavená migrujúcemu vtáctvu Download The Bucks Player. Vtáčiu chrípku zaznamenala Regionálna potravinová a veterinárna správa Trnava aj v drobnochove v obci Horná Krupá.

image004

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR naďalej vyzýva chovateľov, ale aj verejnosť, aby dodržiavali biologickú ochranu chovov a zabránili kontaktu s divo žijúcimi vtákmi 크로니클 영화 다운로드. Zároveň, aby v prípade akýchkoľvek podozrení okamžite kontaktovali najbližšiu veterinárnu a potravinovú správu.

Situácia na Slovensku je v porovnaní so zahraničím pokojná 블리자드 앱 다운로드. Utratiť sa muselo 41 kusov domácej hydiny, do desať kusov pižmovky lesklej a rádovo 20-30 kusov labutí. Výskyt vtáčej chrípky bol potvrdený už v takmer všetkých členských štátoch EÚ okrem pobaltských krajín, Belgicka a Portugalska 무인도 생존 다운로드. Jednou z najviac zasiahnutých krajín je Maďarsko, kde museli utratiť už viac ako dva milióny kačíc a husí.

-Tlačová správa – Ministerstvo poľnohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, Michal Feik, Odbor komunikácie a marketingu/Foto: lt-

REKLAMA