Connect with us

Aktuality

Počet kúpeľných hostí mierne stúpol. V mestskej kase nechali 475-tisíc eur

Published

on

Reklama
Reklama

Do polovice decembra navštívilo piešťanské kúpele asi 45-tisíc ľudí. Priemerná dĺžka ich pobytu mierne presiahla 10 nocí. O enormne vysokom počte návštevníkov (450-tisíc) informovala pred časom TASR. Chybu pravdepodobne spôsobilo mylné pridanie nuly na konci číslovky.

[singlepic id=35144 w=520 h=340 float=center]

Manažment Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany hovorí o 2 až 3 percentnom náraste oproti minulému roku. Podľa informácií, ktoré nám poskytli, zaznamenali vo svojich ubytovacích zariadeniach v roku 2012 približne 475-tisíc prenocovaní. Pri aktuálnej výške dane za ubytovanie zaplatili klienti kúpeľov piešťanskej radnici 475-tisíc eur. Zastupiteľstvo rozhodlo, že tento poplatok sa v budúcom roku zvýši o 10%.

Kúpele najviac navštevujú Slováci, asi polovici z nich hradia pobyty zdravotné poisťovne. Za nimi sú Nemci, Izraelčania, hostia z arabských krajín, Českej republiky a Ruska. Množstvo klientov čakajú v kúpeľoch aj koncom roka.

Reklama

Súhrnné štatistiky o počte hostí vo všetkých ubytovacích zariadeniach na území Piešťan budú známe na jar, keď ich zverejní Štatistický úrad SR.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články