Connect with us

Aktuality

Chladné vody Váhu okúsilo 64 otužilcov

Published

on

Reklama

Na Štefana si „ľadové medvede“ opäť zaplávali vo Váhu. Tento rok prilákali chladné piešťanské vody 26. decembra 64 otužilcov, ktorí prišli z okolia, ale aj zo vzdialenejších miest Slovenska.

[singlepic id=38592 w=520 h=340 float=center]

Čakalo na nich privítanie vo vykurovanom stane na terase kaviarne Impérium, kde mali tento rok zázemie. Prišlo veru vhod, keďže voda mala 1 stupeň Celzia a vzduch 4.

Reklama

Najmladším účastníkom bol opäť Jakub Petráš, ktorý nemá ešte ani desať rokov. Najstaršou účastníčkou bola 68-ročná Bratislavčanka Agnesa Rejtová, ktorá sa otužuje 13. sezónu.  Nestor slovenských otužilcov Karol Kevan zostal tento raz na brehu, keďže chodí pomocou barlí a vstup do vody je pre neho problematický. Medzi otužilcami sa objavil aj bývalý minister financií Ivan Mikloš.

[youtube width=“560″ height=“340″]http://www.youtube.com/watch?v=lOQmpi_iVJE&feature=share&list=UUoWUUC7__EcwaPvLY0kLPGg[/youtube]
Oproti minulému roku sa zvýšil počet plavcov, ale pribudlo aj divákov, ktorých neodradil ani slabý dážď. Najbližšie sa môžete na nábreží Váhu tešiť na februárové plávanie otužilcov s názvom Kevanova stovka. Tento raz sa počas neho budú oslavovať 89. narodeniny Karola Kevana. Podľa Ľuboša Barboríka z kaviarne Imperium, ku ktorej patrí aj novovybudovaná pláž a detské ihrisko na nábreží, bude program pri Váhu v nadchádzajúcom roku bohatý. Plánom je totiž, aby sa nábrežie stalo centrom stretávania ľudí a rodín z Piešťan, ale aj návštevníkov, ktorí chcú zažiť neopakovateľné chvíle v peknom prostredí pri zaujímavých podujatiach.

Reklama

[nggallery id=2087]
Autor: ht Foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články