Connect with us

Aktuality

Počasie komplikuje dopravu, na diaľnici znížili rýchlosť

Published

on

Reklama

Výstraha pred poľadovicou a snehovými jazykmi platí aj pre okres Piešťany. Trenčiansky policajti znížili rýchlosť na diaľnici na úseku Horná Streda – Ilava.

[singlepic id=25589 w=520 h=340 float=center]

Reklama

Ujazdená vrstva snehu a pod ňou poľadovica. Typicky zimné počasie prekvapilo dnes ráno vodičov na celom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav varoval pred tvorbou snehových jazykov a závejov aj výskytom poľadovice.

Trenčiansky policajti v súvislosti so zlým počasím dočasne znížili maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici D1 na 80 km/h. Vodičov na všetkých cestách zároveň vyzvali k opatrnosti.

Reklama

„Veľa vodičov jazdí po namrznutých alebo zasnežených cestách rovnako ako po suchých cestách. Spamätajú sa až vtedy, keď v zákrute dostanú šmyk, alebo sa pri brzdení kĺžu ďalej po ceste,“ píše sa v tlačovej správe krajského riaditeľstva polície.

Pri jazde po zimných cestách musia byť šoféri opatrnejší a na cestu si vyhradiť viac času. Dôležité je udržiavať si odstup od iných vozidiel, jazdiť pomaly a vyvarovať sa prudkého zrýchľovania a následného brzdenia.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články