Connect with us

Aktuality

Po polnoci využíva lekársku pohotovosť málo pacientov

Published

on

Reklama
Reklama

V Piešťanoch funguje pohotovosť pre dospelých aj pre deti a dorast. Ich vyťaženosť po 24.00 h je minimálna. Otázku skrátenia pohotovostných služieb bude v blízkej budúcnosti riešiť ministerstvo zdravotníctva. Informoval o tom denník Pravda.

[singlepic id=9108 w=520 h=340 float=center]

 

Od januára do septembra minulého roka prišlo na lekárske pohotovosti v Piešťanoch najviac pacientov do 22.00 h. Spolu ich bolo 6332. Vyplýva to zo štatistiky Trnavského samosprávneho kraja. Od 22.00 do 24.00 h navštívilo tunajšie lekárske pohotovosti v sledovanom období 284 dospelých a 85 detí. Od polnoci do rána to bolo 359 dospelých a 69 detí.

Reklama

Aj na základe podobných čísel z celého Slovenska ministerstvo zdravotníctva uvažuje, že prevádzku lekárskych pohotovostí časovo obmedzí. Podľa denníka Pravda o tom budú rokovať zástupcovia lekárov a samosprávnych krajov už tento mesiac.

Lekársku pohotovosť pre dospelých aj deti nájdu Piešťanci v budove Nemocnice Alexandra Wintera. Pediatri tam slúžia do 22.00 h. Potom preberá službu lekár na detskom oddelení. Pohotovosť pre dospelých funguje v nemocnici celú noc.

V Piešťanoch, ale ani v Trnave v súčasnosti neexistuje stomatologická pohotovosť. V rámci trnavského kraja je iba v Dunajskej Strede a v obci  Moravský Sv. Ján. Piešťanci to majú najbližšie do Trenčína.

Pohotovostné služby lekární sú v našom meste zabezpečované denne do 22.00 h. Informácie o tom, ktorá lekáreň má aktuálne službu, sú dostupné napríklad na stránkach Piešťanského informačného centra.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články