Connect with us

Aktuality

Počas obchádzky posielali policajti kamióny do zákazu vjazdu

Published

on

Reklama

Ľudí na Jánošíkovej rozčuľujú kamióny z neprejaznej diaľnice. Policajti by podľa niektorých obyvateľov starých Piešťan nemali posielať nákladné autá cez ulicu, na ktorú majú zákaz vjazdu. Deje sa to však pravidelne, naposledy v utorok 11. februára, keď na diaľnici havaroval poľský kamión.

[singlepic id=51194 w=560 h=375 float=none]

Reklama

Úsek medzi výjazdom Horná Streda a výjazdom Piešťany bol niekoľko hodín neprejazdný. Polícia odkláňala dopravu po starej ceste a cez Jánošíkovu a Obchodnú ulicu späť na diaľnicu. Práve to sa nepáčilo jednému z našich čitateľov, ktorý upozornil, že na Jánošikovu majú nákladné autá vjazd zakázaný.

Obyvatelia si podľa jeho slov vymohli osadenie týchto dopravných značiek petíciou. Domy sú totiž v tesnej blízkosti cesty a prejazd nákladných áut im spôsoboval problémy so statikou.  Spísali petíciu a podarilo sa im docieliť osadenie značiek so zákazom vjzadu nákladným motorovým vozidlám. Napriek nim policajti opakovane počas uzávierok diaľnice tadiaľ posielajú ťažké kamióny.

Reklama

Robili to aj v utorok podvečer, ale neskôr túto obchádzkovú trasu nahradili variantou cez Kláštorskú ulicu. Podľa jedného z obyvateľov, by to tak malo byť vždy.

„Polícia zvažuje obchádzkové trasy vždy s ohľadom na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. V mimoriadnych situáciách, ako bola v utorok, polícia presmerovala dopravu na menej rizikovú cestu, aby sme predišli ďalším kolíziám a nehodám,“ odpovedala na našu otázku, prečo sa tak deje, policajná hovorkyňa Mária Linkešová a dodala: „Do budúcna však nevylučujeme, že bude doprava presmerovaná aj na Jánošíkovú ulicu.“

Text: mp Foto: th

 

Populárne články