Connect with us

Aktuality

Po zápase v Senici zaútočili na piešťanských fanúšikov

Published

on

Reklama
Reklama

Tri ťažké kamene zapríčinil zranenie jedného cestujúceho a materiálnu škodu na vozidle. Hokejový zápas v Senici nebol podľa polície vyhodnotený ako rizikový.

[singlepic id=26109 w=320 h=240 float=right]Po treťom semifinálovom zápase 1. hokejovej ligy medzi HC Dukla Senica a ŠHK 37 Piešťany, v ktorom 26. februára domáci Seničania prehrali 1:4 nasledovalo násilie. Pravdepodobne traja páchatelia zaútočili na odchádzajúci autobus s fanúšikmi ŠHK 37 Piešťany. Útok bol koordinovaný. V jednej okamihu niekto hodil do okien tri ťažké kamene. Zranenie utrpel fanúšik, ktorý sedel pri okne. Ostatné dva kamene nikoho nezasiahli.

Podľa manažéra ŠHK 37 Jaroslava Leifera sú podobné incidenty pri hokejových zápasoch ojedinelé a v Senici sa to Piešťancom stalo prvýkrát. „Zo zákona by mal usporiadateľ zabezpečiť asistenciu mestskej a štátnej polície pri zápasoch, ktoré sa považujú za rizikové,“ povedal Jaroslav Leifer a dodal, že klub informuje políciu o každom zápase, ktorý sa koná v Piešťanoch.

Podľa krajskej hovorkyne policajného zboru Martiny Kredatusovej nebol zápas v Senici vyhodnotený ako rizikový: „Pri každom hokejovom zápase polícia prijíma opatrenia na zabezpečenie verejného poriadku a bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Nedeľňajší hokejový zápas, podobne ako aj predošlé hokejové zápasy, nebol vyhodnotený ako rizikový, išlo o ojedinelé konanie troch páchateľov.“

Reklama

Polícia incident prešetruje ako priestupok proti majetku a občianskemu spolunažívaniu. Páchateľom, po ktorých pátrajú, hrozí pokuta do výšky 331 eur.

Peter Klečko, prezident klubu Dukla Senica k tomu povedal: „Autobusy nemali parkovať tam, kde parkovali. Nemáme tu na to priestory. Preto nemali šoféri stáť pri zimnom štadióne, ale po zápase prísť po fanúšikov.“ Násilie odsúdil a dodal, že nič podobné sa predtým v Senici nestalo: „Pokiaľ mám informácie, tak počas zápasu bolo slušné povzbudzovanie, s niečím takým nikto nepočítal. Neviem, čo to bolo za človeka.“

Situáciu priamo po incidente zachytila TV Region – viac tu.

Text: Martin Palkovič Foto: HFC 04 Piešťany

Populárne články