Connect with us

Aktuality

Po Piešťanoch sa pohybuje vlčiak, ktorého nevedia chytiť

Published

on

Reklama
Reklama

Už niekoľko týždňov sa po Piešťanoch pohybuje kríženec vlčiaka s reťazou na krku, ktorého sa nedarí odchytiť mestskej polícii ani ľuďom z piešťanského útulku. Podľa mamičiek z panelákov na ulici A. Hlinku je pes vyhladovaný a takmer napadol malého chlapca. Náčelník mestskej polície hovorí, že nie je nebezpečný, pretože je veľmi plachý a za pravdu mu dáva aj šéfka piešťanského útulku. Plachosť je vraj hlavným dôvodom prečo sa psa nedarí odchytiť.

Ilustračné foto

„O tomto psovi vieme, už sme sa ho niekoľko ráz pokúšali odchytiť, ale je veľmi plachý a na voľnom priestranstve je takmer nemožné ho chytiť. Je to fenka pravdepodobne kríženec vlčiaka.  Pokúšali sme sa chytiť ju aj pomocou uspávacích šípok, avšak i tak sa jej podarilo utiecť,“ informoval náčelník piešťanskej mestskej polície Marcel Mihálik.  O odchyt sa pokúšali i pracovníci piešťanského útulku. Tiež neúspešne. „Naposledy nám tohto psa hlásili včera z diaľnice medzi Hornou Stredou a Lúkou. Chytiť ho je problém, pretože hneď ako zbadá človeka uteká. Ak by sa ho podarilo niekomu zavrieť v nejakom ohraničenom priestore, bolo by to ďaleko jednoduchšie,“ konštatovala Ľubomíra Báleková, predsedníčka Slobody zvierat Piešťany.

Ak by ste tohto psa opäť videli v Piešťanoch, môžete kontaktovať mestskú políciu na čísle 159.

Aktualizované 31.5.2013 14:37 h

Reklama

Fenku sa podarilo odchytiť pracovníkom piešťanského útulku 30. mája vďaka pani, ktorá ju nalákala do dvora. Podľa informácií z útulku je vychudnutá a vysilená, evidentne po šteniatkach a musí nabrať na váhe, potrebuje trochu času na upokojenie  a nazbieranie sily.

 

Autor: ht Foto: Sloboda zvierat Piešťany

REKLAMA

bike-centrum

Populárne články