Úvod Aktuality Po novom sa dostanete z Piešťan vlakom bez prestupu až do Prahy

Po novom sa dostanete z Piešťan vlakom bez prestupu až do Prahy

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Spoločnosť ARRIVA zavedie od 11. decembra prvé priame vlakové spojenie z Nitry do Prahy, ktoré bude mať zastávku aj v Piešťanoch. Vlakové spojenie, ktoré pôvodne končilo v Trenčíne bude tak predĺžené a každú sobotu o 7:41 sa tak pohodlne dostanete až do českého hlavného mesta, od apríla bude však tento spoj premávať denne a navyše pribudne druhý víkendový spoj o 13:45. Ceny nových liniek a spojov zverejní ARRIVA mesiac pred začiatkom ich prevádzky a zároveň spustí predpredaj na webovej stránke spoločnosti Download BaiduCloud.

vlaky

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Sme radi, že sa nám v spolupráci s kolegami z Českej republiky darí rozvíjať našu ponuku pre cestujúcich na Slovensku, a to aj v oblasti vlakovej dopravy 커피가 식기전에 다운로드. Priame vlakové spojenie z Nitry cez Trenčín až do Prahy ponúkneme cestujúcim ako prví v histórii,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku 지누션 다운로드.

Podľa jeho slov prevádzka od marca tohto roka, kedy ARRIVA spustila linku Trenčín – Praha ukázala, že záujem cestujúcich o priame spojenie Trenčína s Olomoucom alebo Prahou je obrovský socket.io.js. „Nedeľňajšie spoje máme pravidelne vypredané. Na trenčianskej linke, ktorá zatiaľ jazdila v sobotu z Prahy a v nedeľu späť, sme ukázali, že vieme našim cestujúcim ponúknuť pohodlné spojenie Remixos 3.0. Našu ponuku budeme rozširovať a potenciál vidíme aj v predĺžení linky do Nitry. Vďaka tomu by sme dokázali lepšie obslúžiť obyvateľov stredného Považia, ktorí doteraz nemali možnosť priameho vlakového spojenia s Českou republikou,“ dodal generálny riaditeľ spoločnosti Arriva spring attachments.

ARRIVA tento rok kúpila od materského koncernu Deutsche Bahn ďalšie štyri motorové vlaky typu 845, ktoré do Trenčína jazdia už dnes. Po ich kompletnej rekonštrukcii a prestavbe na diaľkové motorové vlaky bude po slovenských a českých koľajniciach od roku 2017 v pravidelnej prevádzke jazdiť päť súprav vlakov ARRIVA 고전게임 남극탐험 다운로드.

Nitra – Trenčín – Praha

Doteraz prevádzkovala ARRIVA na trase Trenčín – Praha jeden víkendový expres v každom smere 이니시스 플러그인 다운로드. Ten išiel z Prahy v sobotu ráno do Trenčína a v nedeľu popoludní späť z Trenčína do Prahy. V priebehu roka 2017 sa počet vlakov na tejto linke výrazne zvýši a jej predĺžením do Nitry vznikne jediné priame železničné spojenie Nitry a miest na strednom Považí s Českou republikou 권왕전생 다운로드.

Od decembra začne v piatky jazdiť nový popoludňajší vlak z Prahy do Nitry, ktorý sa vráti v sobotu dopoludnia späť z Nitry cez Trenčín do Prahy utorrent Hangul edition. Od apríla 2017 bude tento spoj jazdiť každý deň. V apríli začne premávať popoludňajší vlak z Trenčína do Prahy vždy v piatok, sobotu a nedeľu, pričom počas víkendu bude začínať už v Nitre. Počas letnej sezóny bude jazdiť každý deň.

Ranný vlak z Prahy do Trenčína bude premávať zatiaľ iba v nedeľu, v apríli začne jazdiť už aj v piatok, sobotu a nedeľu, v priebehu letnej turistickej sezóny (12. júna – 1. októbra) bude jazdiť každý deň. V sobotu ráno bude predĺžený až do Nitry. Presné cestovné poriadky vlakov na linke Nitra – Trenčín – Praha sú uvedené nižšie v tabuľke.

Vlaky ARRIVA

Na všetkých linkách bude ARRIVA jazdiť so svojimi dieselovými vlakmi typu 845, ktorý jazdí do Trenčína už v súčasnosti. Vo vlaku majú cestujúci k dispozícii pripojenie na internet, elektrické zásuvky, pohodlné široké sedadlá, oddelený tzv. tichý oddiel, špeciálne vyhradené a upravené miesta pre deti, občerstvenie a po novom pribudnú v oddieloch pre cestujúcich tiež LCD obrazovky s aktuálnymi informáciami o jazde vlaku, jeho rýchlosti, ponuke občerstvenia, prípojoch, čase príchodu do nasledujúcej stanice a ďalšie užitočné informácie.

-lt/Zdroj a foto: ARRIVA-

REKLAMA