Connect with us

Aktuality

Po diaľnici jazdil rýchlosťou 219 kilometrov za hodinu, zastavili ho pri Beckove

Published

on

Reklama

Diaľniční policajti namerali vodiča, ktorý jazdil rýchlosťou 219 kilometrov za hodinu, maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici tak prekročil o 89 km/hod. Prípad sa stal v sobotu 20. mája, v smere zo Žiliny na Bratislavu, pričom príslušníkom polície sa vozidlo Audi podarilo zastaviť na diaľničnom odpočívadle pri Beckove. Pri kontrole bol vodič z Maďarska vyzvaný, k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu.

U 25-ročného Mária, občana Maďarska bola dychová skúška negatívna. Za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici o 89 kilometrov za hodinu diaľniční policajti vodičovi uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste a to 800 eur. Nakoľko mladý muž pri sebe nemal hotovosť na zaplatenie pokuty policajti mu pre insolventnosť zadržali vodičský preukaz.

Reklama

Diaľniční policajti budú v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej nakoľko rýchlosť jazdy je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd. Vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne/Foto: archív-

Reklama

Populárne články