Connect with us

Aktuality

Piešťany na zozname Google Street View nie sú

Published

on

Reklama

Takmer dve desiatky slovenských miest navštívia v najbližšom období špeciálne upravené autá, ktoré zaznamenajú ich ulice. Panoramatické fotografie si neskôr môžu zobraziť užívatelia služby Mapy Google. Piešťany sa v zozname miest, kam Street View autá vyrazia 11. apríla nenachádzajú.

[singlepic id=28063 w=320 h=240 float=left] Na otázku prečo to je tak a podľa čoho si Google vyberá mestá, ktoré bude dokumentovať odpovedala tlačová zástupkyňa Dáša Tkáčová neurčito: „Našou snahou je zaradiť do Street View čo možno najviac miest, aby sme zabezpečili čo najväčšie pokrytie pre používateľov Máp Google. Neustále sa snažíme rozširovať oblasti pokryté službou Street View. Street View zachytáva historicky a kultúrne dôležité miesta a mestá na celom svete s cieľom pomôcť rozvoju cestovného ruchu.“

Reklama

Zatiaľ sú naplánované jazdy v Banskej Bystrici, Bardejove, Bratislave, Humennom, Komárne, Košiciach, Leviciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Prievidzi, Rimavskej Sobote, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne, Trnave a Žiline. V tlačovej správe, ktorú Google poskytol médiám sa píše, že cieľom je zachytiť historicky a kultúrne významné miesta a mestá.

„Služba Street View ponúka malebným krajinám a ich mestám s bohatou kultúrou a históriou príležitosť dať o sebe vedieť, prilákať nových návštevníkov a podporiť rozvoj cestovného ruchu v regiónoch. Veľký záujem o službu zo strany samotných používateľov po oznámení nášho zámeru nás presvedčil, že jej uvedenie na Slovensku je pre nás prioritou,“ povedal Rasťo Kulich, country manažér slovenského Googlu.

Reklama

Kedy budú fotografie slovenských miest prístupné verejnosti a kedy by sa mohla služba rozšíriť aj na ďalšie mestá Dáša Tkáčová nekonkretizovala. Zber aj spracovanie údajov trvá niekoľko mesiacov. Tváre ľudí aj poznávacie značky áut musia byť pomocou špeciálnej technológie rozmazané, aby neprišlo k porušeniu ochrany súkromia.

Text: Martin Palkovič Foto: Martina Ondrusová, Google

REKLAMA

Populárne články