Connect with us

Aktuality

Piešťany 2034 – mesto bez stresu. Ako na to?

Published

on

Reklama
Reklama

Ako by mali vyzerať Piešťany v roku 2034? Podľa rovnomennej publikácie by mali byť mestom bez stresu. Jej prezentácia za účasti autorov sa uskutoční v utorok 16. októbra o 18:00 h v Mestskej knižnici mesta Piešťany na Školskej ulici.

Autormi knihy, ktorá bude predstavená verejnosti sú Viktor Nižňanský, Denisa Bartošová, Ondrej Botek, Bohuslav Pernecký, Viliam Vavro a Eva Wernerová. „Motivácií pre jej napísania je viac. Všetky úspešné mestá na svet majú jasné vízie, stratégie, ktoré získali podporu od trvalo bývajúcich obyvateľov a zároveň vzbudili záujem investorov. Z rôznych dôvodov ani jeden z autorov nekandiduje v nastávajúcich komunálnych voľbách, ale každému z nás záleží na kvalite života v meste, kde sme sa narodili, pracovne pôsobili a stále bývame. Preto sme sa rozhodli podeliť sa s verejnosťou o naše zhodnotenie súčasnosti, príležitostí a ohrození, ktoré pre mesto prinášajú očakávané trendy a o námety ako ďalej,“ vysvetľuje Viktor Nižňanský, ktorý stál aj za stratégiou Piešťan do roku 2020.

„Nemienime vstupovať do predvolebnej kampane, ale budeme radi ak sa čo najviac našich námetov prekryje s predsavzatiami tých čo kandidujú a čo uspejú vo voľbách. O to viac šancí bude mať napĺňanie vízie „mesta bez stresu“. Sme presvedčení, že sa zásadne menia rámcové podmienky a preto je potrebné prepojiť potenciál Piešťan a okolia s očakávanými zmenami. Podľa nás už nestačí „údržba“ mesta. Je potrebné pripraviť a zrealizovať zásadnejšie zmeny a to nie je otázka jedného volebného obdobia. Publikáciou nechceme nikomu vnucovať naše názory, námety,“ dodáva V. Nižňanský

Hlavným zámerom je podľa jeho slov prispieť k diskusii o súčasnosti a budúcnosti Piešťan, ktoré by mali byť podporené organizovaním stálej diskusnej platformy k zásadným témam správy a rozvoja mesta, podporením nových spôsobov komunikácie s občanmi s využitím nových technológií pre hľadanie zhody na konkrétnych problémoch a ich riešeniach a poskytnutím skúseností autorov k riešeniu konkrétnych problémov.

Reklama

-red-

Populárne články