Connect with us

Aktuality

Piešťanský Domoss otvoril najväčší showroom v Bratislave

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanská spoločnosť Domoss slávnostne otvorila v stredu 16. februára najväčší showroom dizajnových riešení v Bratislave. Jeho „krstnými“ rodičmi sa stali módna dizajnérka a výtvarníčka Lea Fekete a architekt Ľubomír Závodný. Lea Fekete je spoluautorkou projektu showroomu a dizajnérsky ho dotvorila.

[singlepic id=9882 w=320 h=240 float=left]Domoss na ploche 850 metrov štvorcových prezentuje desať kuchýň, osem kúpeľní a dva kúpeľňové koncepty Axor Urquiola a Axor Citterio 2010. Je jediným miestom na Slovensku kde možno vidieť kompletný koncept značky Sykora Sykora / Living Concept, ktorý dizajnérsky spája riešenie všetkých miestností jedného bytu či domu. Showroom na Galvaniho ulici predstavuje novú kapitolu v interiérových riešeniach pre náročnejšiu klientelu a podľa slov Ľubomíra Závodného i pre odbornú verejnosť, architektov a interiérových dizajnérov. Architekt Ľ. Závodný počas otvorenia povedal, že ľudí „ťahá“ do tohto showroomu, aby si mohli pozrieť ako budú reálne vyzerať veci, ktoré navrhuje.

[singlepic id=9895 w=320 h=240 float=right]Lea Fekete, je síce verejnosti známa predovšetkým ako módna návrhárka, avšak už viac ako desať rokov sa venuje aj interiérovému dizajnu. Podľa je to prirodzeným vyústením jej záujmu a toho, že móda a obliekanie úzko súvisí s bývaním. Ľudia sa chcú cítiť príjemne v tom čo majú na sebe i v priestore, v ktorom žijú a to je parketa pre módneho tvorcu a interiérového dizajnéra. Dekorácie, ktoré sa nachádzajú showroome Domoss by Lea Fekete, sú v drvivej väčšine jej autorskými dielami a steny zdobia jej textilné obrazy. Showroom má silný emotívny výraz vyjadrený originálnymi riešeniami. Ponúka nečakané nápady dotvorenia interiéru. Koncepty vystavených kuchýň a kúpeľní sú rozdelené tak, aby vyjadrovali jednotlivé životné štýly a nároky. Napríklad mestský štýl či tzv. mediteránsky štýl zaujmú svojou farebnosťou a kombináciou nápadov a detailov.

Kuchyne zariaďovala Lea Fekete podľa jej definície šiestich životných štýlov vyjadrujúcich osobnosť a nároky majiteľov. Štýl Obec – Mesto – Vidiek, pohladí na duši [singlepic id=9909 w=320 h=240 float=left]kombináciou elegancie a komfortu mesta s  intenzívnou intimitou šírej krajiny. Štýl napísaný s jemnou hravosťou, s dokonalým precítením, s priamočiarym zachytením radosti z okamihu si zamilujú predovšetkým rodiny s malými deťmi. Štýl Mesto – Luxus – je štýlom rýchleho mestského života, reflektujúci všetky nároky, aké kladie dynamické pulzovanie mesta na vyšší štandard života. Štýl Grék Zorba – respektíve mediteránsky štýl napĺňa priestor hlbokou vrúcnosťou, autentickou vášnivosťou, južanskou emocionálnosťou, neskrývaným temperamentnom, ktoré možno vytvoriť len na pôvaboch stredomorskej zmyselnosti. Štýl Pokoj v duši má byť neformálny a hĺbavý. Je miestom pre vlastný vnútorný svet, pre pomyselnú útulnosť, v ktorej dokáže byť človek sám v sebe schúlený, vyrovnaný, v súlade so všetkým okolo seba. Štýl Vesničko má středisková je zemitý naturálny štýl zachytávajúci tušenú živelnosť zdanlivo pokojného obrazu krajiny. Sýtosť a naturálnosť sú pocity, ktoré vyvoláva každý detail, každý dotyk. Posledný štýl, ktorý v tomto priestore definovala Lea Fekete je štýl James Bond a nesie sa v znamení znamení dokonalosti. Technologická bravúrnosť je len elementárnou podmienkou, nekompromisný dizajn vyžadovanou samozrejmosťou. Celok je vyjadrením excelentnosti, expanzie perfekcionizmu, symbolom človeka, ktorý všetko zvláda na prvý pokus.

Reklama

Kúpeľňovej časti showroomu dominujú koncepty značky Axor, ktoré sú vrámci strednej Európy vystvené výlučne v tomto showroome.

Pozrite si fotogalériu showroomu a jeho slávnostného otvorenia.

[nggallery id=484]

Autor: db Foto: Tomáš Hudcovič – hugophoto agency

Populárne články