Aktuality

Piešťanskí plavci ovládli vody dunajského ramena v Šamoríne

Na ramene Dunaja tečúcom za športovo relaxačným rezortom X-bionic® sphere sa 17. augusta uskutočnilo 7. kolo Slovenského pohára v diaľkovom plávaní. Plávalo sa vo vode teplej 18,4° C bez použitia neoprénových plaviek. Na podujatí sa zúčastnilo 120 pretekárov diaľkoplavcov z celkovo tridsiatich klubov Slovenska, Talianska, Českej republiky, Belgicka Rakúska a Dánska. Pretekárom ŠPK Kúpele sa mimoriadne darilo a v hodnotení klubov sa umiestnili na prvom mieste so ziskom 14 medailových umiestnení.

Plavci bojovali o tituly majstra Slovenska na 1 km trati a aj v štafetovom preteku mix na 4 x 1250 m, ktorý sa v slovenských podmienkach uskutočnil prvý krát. ŠPK Kúpele mal na štarte 8 chlapcov a 10 dievčat.

Lucia Slámová (uprostred)

Na 1 km 13 ročných žiačok si majstrovský titul s veľkým časovým odstupom vybojovala Lucia Slámová. Víťazstvo a titul pre piešťanské farby vybojovali na 1 km žiačok aj 11 ročná Nina Pecháčová a o rok mladšia Alexandra Tapušíková. Štafeta v kategórii dospelých na 4 x 1250 m si v zložení Čačík, Mosná, Ertlová a Tapušík vyplávala bronzovú medailu. V žiackej štafete tiež na 4 x 1250 m získala prvé miesto zostava Királová, Martinkovičová, Csenkyová, Slámová a druhé miesto Schott, Bališová, Filipová, Pecháčová. Na bronzový stupienok medzi 10 ročnými žiačkami na 1 km sa postavila aj Sára Tamara Žažová. Lea Filipová bola medzi 12 ročnými dievčatami na 1 km strieborná. Tomáš Tamajka vystúpil v kategórii 13 ročných na strieborný stupienok. Medailový úspech plavcov Kúpeľov na majstrovských tratiach zavŕšil na 1 km trati Tobiáš Šiška medzi 10 ročnými chlapcami.

Rastislav Čačík (uprostred) a Tomáš Filus (vpravo) na stupni víťazov

V disciplínach Slovenského pohára v DP dosiahli plavci ŠPK Kúpele Piešťany tiež pekné výsledky. V pretekoch na 3 km najmladších juniorov si v rámci prípravy na Majstrovstvá Európy juniorov suverénnym spôsobom vyplával víťazstvo Rastislav Čačík. Na tretej pozícii mu pekne sekundoval Tomáš Filus.

Ako chutí víťazstvo na 5 km trati najmladších juniorov si prvý krát vyskúšal Alexander Zurek. Medzi 13 ročnými dievčatami si prvenstvo po veľmi peknom výkone vyplávala Kristína Királová. Linda Mocháková bola po bojovnom preteku na 3 km najmladších junioriek ocenená striebrom. Michaela Csenkyová sa postavila na 3 km 12 ročných na strieborný stupienok. Milica Martinkovičová v kategórii 12 ročných žiačok ulovila zo studenej vody na 3 km bronzový úspech.

V seniorských kategóriách kraľovali plavci reprezentácie Talianska, avšak chladná voda spôsobovala ťažkosti aj im. Všetci plavci však mali po doplávaní na tvári spokojný úsmev po zvládnutí náročných podmienok v šamorínskom kole.