Aktuality

Piešťanské čajky podľahli Košičankám 65:80

Streda patrila v Piešťanoch kvalitnému ženskému basketbalu. V Diplomat aréne hostili domáce Piešťanské Čajky svoje najväčšie extraligové rivalky Good Angels Košice. Hráčky z kúpeľného mesta svoje súperky túto sezónu na domácej palubovke dvakrát porazili, do tretice im to však nevyšlo. Prehrali 65:80.

Čajky dokázali s Good Angels Košice držať krok len v prvom polčase. Hráčky domáceho celku síce zaspali úvod stretnutia a prehrávali po deviatich minútach 6:20, do konca prvej časti ale stihli znížiť na 14:20. Piešťanky sa v druhej časti zlepšili a podarilo sa im dostať do vedenia 31:30 i 33:32. Hostky však do polčasu odskočili na 40:36.

Vstup do druhej časti mali Čajky opäť biedny a v tretej štvrtine dovolili Anjelkám odskočiť na 55:42, čo sa im už v poslednej časti nepodarilo dostihnúť. Skúsené Košičanky si svoj náskok bez problémov postrážili a mohli sa tak tešiť z prvého víťazstva v Piešťanoch v tejto sezóne 80:65. Duel sprevádzala výborná atmosféra, ku ktorej prispela takmer zaplnená Diplomat aréna.

Čajky sa v najbližšom stretnutí extraligovej nadstavby opäť predstavia na domácej palubovke, keď v sobotu 25. februára privítajú o 18:00 ŠBK Šamorín.