Úvod Aktuality Piešťanské Čajky budú hrať opäť EuroCup Women

Piešťanské Čajky budú hrať opäť EuroCup Women

REKLAMA
Esesko

Piešťanské Čajky sa v nasledujúcej sezóne opäť predstavia v druhej najprestížnejšej klubovej súťaži v Európe. Vedenie klubu prihlásilo tím do Európskeho pohára žien (EuroCup Women), v ktorom Čajky účinkovali v sezónach 2015/2016 a 2017/2018 Download alt-phone shim.

Klub z kúpeľného mesta už zaslal FIBA oficiálnu prihlášku a aktuálne čaká na ďalšie informácie. Až na základe celkového počtu prihlásených družstiev sa rozhodne, či budú Čajky musieť hrať kvalifikáciu, alebo budú priamo nasadené do skupinovej fázy Download chacha 2 together. Odpoveď na túto otázku bude známa v priebehu nasledujúcich týždňov.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Som veľmi rada, že po trojročnej prestávke sa opäť predstavíme v EuroCupe Download Dougilty. Je to stabilná a prestížna súťaž, ktorá sa aj napriek pandemickej situácii v minulej sezóne dohrala do zdarného konca. Po Eurolige ide o európsku klubovú súťaž číslo dva, takže sa opäť ocitneme v spoločnosti vysoko kvalitných družstiev 유튜브 레드 pc 다운로드. Dúfam, že sa dostaneme do skupinovej fázy, či už priamym nasadením, alebo cez kvalifikáciu a budeme tam konkurencieschopným tímom,“ uviedla na margo prihlásenia klubu do Európskeho pohára žien generálna manažérka Bronislava Borovičková 인스타그램 이미지 다운로드.

„Je to súťaž, ktorá má veľký cveng v celej Európe. Pevne verím, že sa na nás usmeje šťastie a budeme nasadení priamo do skupinovej fázy, aby sme sa vyhli kvalifikačným zápasom. Ak nie tak sa v kvalifikácii samozrejme pobijeme o postup, aby sme v sezóne mali čo najväčšiu konfrontáciu s kvalitnými súpermi. Veľmi sa teším, že sa opäť predstavíme na tomto fóre a verím, že budeme podávať kvalitné výkony,“ doplnil tréner Piešťanských Čajok Peter Jankovič, ktorý má s Eurocupom bohaté skúsenosti z jeho predchádzajúceho pôsobenia v Good Angels Košice, či v Cegléde.

Premiéru v EuroCupe si Piešťanské Čajky odbili v sezóne 2015/2016, kedy v základnej skupine súperili s tímami Sparta&K Moskovská oblasť, Besiktas Istanbul, Adana Aski a skončili v základnej skupine s bilanciou 2 víťazstva a 4 prehry. V sezóne 2016/2017 hrali Čajky kvalifikáciu s maďarským tímom PEAC Pécs, cez ktorý do skupinovej fázy nepostúpili. O rok neskôr sa Čajky predstavili opäť v skupinovej fáze s tímami Hatay BB, Energa Toruň a ACS Sepsi SIC a s bilanciou dvoch víťazstiev a štyroch prehier sa do vyraďovacej časti nedostali.

TS Piešťanské Čajky

REKLAMA