Úvod Aktuality Piešťanská BUĎ-FITka 2021 je tu aj s novinkou na filmovom festivale Hory a...

Piešťanská BUĎ-FITka 2021 je tu aj s novinkou na filmovom festivale Hory a mesto

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Populárna turistická BUĎ FITka pre širokú verejnosť sa tento rok uskutoční už piatok 10. septembra a v sobotu 11. septembra opäť s bohatou ponukou trás pre pešiu turistiku, cykloturistiku i zážitkovú turistiku a s medzinárodným filmovým festivalom Hory a mesto lg 유심 다운로드. Je opäť organizovaná pod záštitou primátora mesta Piešťany, no novinkou bude miesto sprievodného podujatia festivalu, ktorý sa z Elektrárne sťahuje taktiež do prírody a to do Prírodného kina Hancom Office 2007. Vyvrcholením bude premietnutie vo viacerých krajinách oceneného filmu Pavla Barabáša UVEREST-NAJŤAŽŠIA CESTA s priblížením atmosféry himalájskych expedičných výstupov hosťom, horolezcom Marianom Šajnohom, účastníkom expedície na najvyššiu horu sveta 나쁜녀석들 악의도시 다운로드.

 

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Prvý deň

prebehne dopoludňajšie premietanie filmov festivalu v kine Fontána pre školskú mládež Java 7 64-bit. Po premietaní sa školáci vydajú chôdzou na turistický mestský 7 km okruh do cieľa v Campingu Pullmann, kde si prevezmú účastnícke listy a spomienkové odznaky podujatia Download Detective Conan.

Večerný program v prírodnom kine začne o 20:00 hodine (v prípade nepriaznivého počasia v kine Fontána), kde primátor mesta otvorí Piešťanskú BUĎ FITku a premietne sa 5 vybraných filmov s horskou a dobrodružnou tematikou. Spluorganizátori z AŠK Piešťany mali neľahkú úlohu, vybrať spomedzi množstva ponúkaných filmov, hŕstku tých najlepších, no dúfajme, že sa im to podarilo a vzhliadneme zaujímavú a napínavú zostavu.

Diváci sa čo-to môžu dozvedieť aj o téme Barabášovho filmu, strhujúceho príbehu o legendárnej československej horolezeckej expedícii na najvyšší vrchol sveta z roku 1988, kde zahynuli štyria špičkoví slovenský horolezci Jozef Just, Dušan Becík, Peter Božík a Jaroslav Jaško i o predošlej expedícii na tento vrchol, kedy naň vystúpili prví Slováci Zoltán Demjan a Jozef Psotka. Marian Šajnoha sa osobne so všetkými menovanými dobre poznal, či pozná a blízka mu je aj atmosféra vtedajších výstupov na osemtisícovky, ktorých sa zúčastnil a tak stretnutie s ním bude o to pútavejšie. Bude to jeho druhá účasť na BUĎ FITke, lebo sa na besede o Evereste zúčastnil už na jubilejnom 10. ročníku tohto podujatia.

Druhý deň

Ten bude zameraný hlavne na cykloturistiku, s naznačením troch ponúknutých tratí na priloženej prílohe.

No aj na pešiu turistiku či severskú chôdzu situovanú do kopčekov Považského Inovca, alebo aj pešo, na bicykloch, kolobežkách či korčuliach na nenáročnej trase Kolookruhu Sĺňava.

Všetky trasy budú mať individuálny štart od 8,00 hod. do 11,00 hod. na Kolonádovom moste, jedna zážitková trasa aj druhý štart v HS Centre na podujatí „Vyber si svoj šport“ a individuálny príchod do cieľa v Campingu Pullmann, odkiaľ si účastníci odnesú pamätný list a spomienkový odznak.

V cieli bude inštalovaná olympijská výstavka i stánkové zázemie, prídu  historické vozidla a  pohostenie čaká aj v reštaurácií NA PANVICI.
Vstupenky a večerný program na https://www.fontana-piestany,
bližšie info na https://www.askpn.sk/podujatia/turistika/piestanska-bud-fitka-2021
ladislav.belescak@askpn.sk ,alebo na sociálnych sieťach prívržencov tohto podujatia.

Nepremeškajte túto udalosť a zarezervujte si termín na toto tradičné podujatie, športu pre všetkých, ktoré sa bude niesť v duchu sloganu „Proti pandémii za zdravím“ a hesla zakladateľa novodobých olympijských hier Pierra de Coubertina „Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa“.


Ladislav Beleščák

REKLAMA