Úvod Aktuality Piešťanka takmer naletela falošnému synovcovi, chcel 10-tisíc eur

Piešťanka takmer naletela falošnému synovcovi, chcel 10-tisíc eur

REKLAMA

Keď pani v Piešťanoch zodvihla pevnú linku, ozvalo sa: „Hádaj, kto som, poznáš ma?“ Volajúci tieto otázky dovtedy opakoval, až sa pani opýtala: „To si ty, Samko?“ O prípade pokusu o podvod informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave ultra-high definition images.

A už mal informáciu, ktorú potreboval a takto to zvyčajne funguje. Páchateľ nepozná meno vnuka či synovca, obeť mu ho vyzradí sama mega zip.
Po krátkom rozhovore „Samo“ povedal, že by potreboval požičať 10-tisíc eur. Pani napokon sľúbila, že spolu s manželom mu niečo požičajú, zbalila teda peniaze a išla ich odniesť na dohovorené miesto Olympus Guardian.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Počas telefonátu sa jej aj niečo nezdalo, skutočný Samo mal trochu iný rečový prejav, no predsalen, dávno ho nevidela a nepočula 파이널 판타지 다운로드. Zdalo sa jej čudné, aké inštrukcie jej dáva, kam má s peniazmi ísť, ako keby Piešťany dobre nepoznal. A to, že ich má dať akejsi cudzej žene, ju napokon presvedčilo, že to nie je v poriadku a v poslednej chvíli sa vrátila domov locale.

Až potom zavolala skutočnému synovcovi Samovi a ten, samozrejme, o ničom nevedel.
Prípad nahlásili na políciu, ktorá ho vyšetruje ako zločin podvodu v štádiu pokusu.

„Buďte obozretní pri telefonátoch z neznámych čísel. Požiadavku od údajného vnuka či synovca si najprv overte a v prípade takéhoto pokusu kontaktujte ihneď políciu,“ uvádza na facebooku Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Zdroj: KR PZ Trnava

REKLAMA