Connect with us

Aktuality

Piešťanka takmer naletela falošnému synovcovi, chcel 10-tisíc eur

Published

on

Reklama
Reklama

Keď pani v Piešťanoch zodvihla pevnú linku, ozvalo sa: „Hádaj, kto som, poznáš ma?“ Volajúci tieto otázky dovtedy opakoval, až sa pani opýtala: „To si ty, Samko?“ O prípade pokusu o podvod informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

A už mal informáciu, ktorú potreboval a takto to zvyčajne funguje. Páchateľ nepozná meno vnuka či synovca, obeť mu ho vyzradí sama.
Po krátkom rozhovore „Samo“ povedal, že by potreboval požičať 10-tisíc eur. Pani napokon sľúbila, že spolu s manželom mu niečo požičajú, zbalila teda peniaze a išla ich odniesť na dohovorené miesto.

Počas telefonátu sa jej aj niečo nezdalo, skutočný Samo mal trochu iný rečový prejav, no predsalen, dávno ho nevidela a nepočula. Zdalo sa jej čudné, aké inštrukcie jej dáva, kam má s peniazmi ísť, ako keby Piešťany dobre nepoznal. A to, že ich má dať akejsi cudzej žene, ju napokon presvedčilo, že to nie je v poriadku a v poslednej chvíli sa vrátila domov.

Až potom zavolala skutočnému synovcovi Samovi a ten, samozrejme, o ničom nevedel.
Prípad nahlásili na políciu, ktorá ho vyšetruje ako zločin podvodu v štádiu pokusu.

Reklama

„Buďte obozretní pri telefonátoch z neznámych čísel. Požiadavku od údajného vnuka či synovca si najprv overte a v prípade takéhoto pokusu kontaktujte ihneď políciu,“ uvádza na facebooku Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Zdroj: KR PZ Trnava

Populárne články