Connect with us

Aktuality

Piešťanka majsterkou sveta v hokejbale

Published

on

Reklama

Iba 14 ročná Gabriela Žitňanská sa stala majsterkou sveta v hokejbale. Spolu s reprezentačným tímom Slovenska porazili 23. júna na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v napínavom zápase Kanadu 1:0.

[singlepic id=15335 w=320 h=240 float=right]„Dcéru priviedol k hokeju jej starší brat Martin (na snímke),“ povedala nám Gabikina mama Martina Žitňanská. „Dievčat je málo, preto hráva hokej, in-line aj hokejbal. Momentálne je jedinou hráčkou v ŠHK 37 Piešťany. S chlapcami je v triede, kabíne, všade. Od 12 rokov je v reprezentácii Slovenska do 18 rokov, s tým, že doteraz nemala splnenú vekovú hranicu 15 rokov, takže nemohla hrávať medzinárodné zápasy. Tentoraz ju hokejbalová únia zostaršila, aby mohla na šampionáte hrať. Bolo to možné vďaka tomu, že už o tri mesiace bude mať pätnásť,“ vysvetlila mama úspešnej športovkyne.

Reklama

Gabika Žitňanská dala na Majstrovstvách sveta v hokejbale dva góly proti Maďarsku a zaznamenala jednu asistenciu v zápase so Švajčiarskom. Zlato z tohto šampionátu bolo najväčším úspechom ženskej reprezentácie. Muži získali titul majstrov už v roku 1999.

Autor: Martin Palkovič Foto: Martina Žitňanská

Reklama

Populárne články