Connect with us

Aktuality

Piešťanci zatiaľ vyzbierali 50 mobilov a zmenili 97 faktúr

Published

on

Reklama

V polčase súťaže Zeleň pre mesto sú Piešťany rekordérom v počte vyzbieraných mobilov, ale zaostávajú v počte papierových faktúr, ktoré vymenili za elektronické. Súťaž trvá do konca júna.

[singlepic id=29161 w=320 h=240 float=left]Staré mobily už zbierajú okrem Dina aj na mestskom úrade a vo všetkých materských, základných a stredných školách v Piešťanoch. Každý sa tohto nebezpečného odpadu môže bez námahy ekologicky zbaviť. Stačí ak ho vloží do jednej z pripravených krabíc. Podľa aktivistov z občianskeho združenia Pro Civitate je zatiaľ vyzbieraných asi 50 mobilov. Petržalka, vlaňajší víťaz súťaže na západnom Slovensku, odovzdala vlani iba šesť mobilov. Jej obyvatelia však zmenili na elektronické až 795 faktúr.

Reklama

„Od začiatku súťaže do dnešného dňa si Piešťanci aktivovali 97 elektronickych faktur,“ informovala 29. mája Ivica Hricova zo spoločnosti Orange. Aj preto má naše mesto ešte čo doháňať. Šanca získať 3 300 eur na výsadbu zelene potrvá do 30. júna.

Aktivácia elektronickej faktúry je možná priamo na predajnom mieste Orangeu, odoslaním SMS správy v tvare A na krátke číslo 962, zavolaním na Zákaznícku linku 905 alebo návštevou internetovej stránky www.orange.sk/efaktura. Výhodou je šetrenie papierom, ale aj lepší prehľad. Faktúry chodia pravidelne do e-mailovej schránky a informácia o ich doručení príde zákazníkovi formou SMS správy.

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články