Connect with us

Aktuality

Chcete objaviť Veľký poklad? Voľné sú ešte 4 miesta

Published

on

Reklama

„Veľký poklad“ je názov projektu dvoch krajín – Poľska a Slovenska. Zúčastní sa ho dvadsať osôb, po desať z každej krajiny, od 11. do 18. júna v poľskom meste Goniądz. Názov je metaforou, v ktorej „poklad“ odkazuje na prírodu a životné prostredie.
[singlepic id=30731 w=320 h=240 float=left]Účastníci sa dozvedia o kultúre, zaujímavých pamiatkach, národných parkoch a národných jedlách. Budú si vymieňať informácie o ochrane životného prostredia, hovoriť o zmenách klímy, jej príčinách a dôsledkoch. Naplánovaná je návšteva Národného parku Biebrza, ktorý je nedotknutou divokou prírodou. Medzi plánovanými aktivitami je aj fotografovanie prírody a recyklačné workshopy.
Akciu na slovenskej strane zabezpečujú občianske združenia Spoločnosť Slovensko – indického priateľstva a Sĺňava-Piešťany. „Ak máte od 16 – 19 rokov, vzťah k prírode a radi spoznávate nových kamarátov, máme ešte štyri voľné miesta. Prihlásiť sa však treba najneskôr do stredy 6. júna,“ informoval koordinátor Ivan Malek. Program, strava a ubytovanie sú plne hradené. Cestovné sa prepláca do výšky 70%.
Cieľom projektu je zoznámiť sa so zvykmi ľudí zo zahraničia, chápať význam životného prostredia v živote človeka, prispieť k popularizácii ekologických aktivít a dozvedieť sa o zmene klímy.
Kontaktuj: 0908481898 – Ivan Malek, office@greenheart.sk
Autor: inf Foto: Agata Glińska / www.biebrza.org.pl

REKLAMA

Reklama

Populárne články