Connect with us

Aktuality

Piešťanci tlieskajú hrdinom, šijú rúška a pomáhajú seniorom

Published

on

Reklama

Ťažké časy preverujú nielen našu odvahu, ale tiež ľudskosť, spolupatričnosť či ohľaduplnosť. Aj Piešťanci sa svojimi činmi zapojili do rôznych výziev, ktoré prináša súčasná situácia s pandémiou koronavírusu. Tlieskajú hrdinom, šijú rúška, či dobrovoľníčia. 

Reklama

Z balkónov viacerých piešťanských sídlisk bolo počuť v piatok 27. marca o 20,00 h potlesk hrdinom. Obyvatelia nášho mesta sa tak pripojili k celosvetovej iniciatíve. Tá potleskom vzdáva vďaku ľuďom, ktorí bojujú proti koronavírusu v prvej línii – zdravotníkom hasičom, policajtom, ale aj predavačkám a všetkým ostatným. 

Reklama

Mnohí z obyvateľov vytiahli odložené šijacie stroje a pustili sa do výroby rúšok. Mesto Piešťany na svojej stránke zverejnilo napríklad osobné poďakovanie Kristíne Schott Žemlovej, ktorá vo svojom projekte na podporu šitia rúšok združila okolo seba množstvo láskavých ľudí, ktorí buď darovali látky, alebo aj samotné rúška šili.  „Ďakujeme tým, ktorí projekt podporili a k výrobe rúšok sa pripojili: Henrieta Štefeková, Magda Babačová, Mária Dudíková, Katarína Pappová, Mária Noskovičová, Ivanka Urbanovská, Jana Sabolová, Katarína Mikulcová, Veronika Stanková, Adriana Kováčová, Veronika Brickman, Ivana Zvarková, Janica Radic, Mirka Raušlová, Soňa Turčanová, Darina Siatkovská, Karinka Knoteková, Olina Roab a Monika Hanzelová“. Mesto Piešťany ďalej ďakuje pani Noskovičovej, pani Lobotkovej z Patchworku, Daniele Stankovej, Ľudmile Dončevovej, pani Švecovej, pani Brisudovej, Jane Horváthovej a pani Eliášovej.

Poďakovanie adresovali zástupcovia samosprávy tiež Trnavskej diecéznej charite. Charitné opatrovateľky a ošetrovateľky Agentúry domácej ošetrovateľskej služby (ADOS) navštevujú aj počas mimoriadnej situácie klientov v ich domácnostiach. Aby dodržali prísne hygienické opatrenia pri nedostatku dezinfekčných prostriedkov si ich vyrábajú sami. Poskytujú aj bavlnené šité rúška pre seniorov zdarma v priestoroch Centra pomoci človeka na ul. A. Hlinku č. 41 v Piešťanoch. Záujemcovia si ich môžu prísť vyzdvihnúť v čase otváracích hodín: pondelok – streda: 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 h, štvrtok: 7.45 – 12.30 h, piatok: 7.45 – 12.00 h. Imobilným klientom na požiadanie rúško prinesú domov. Kontakt: 0910 788 031.

V spolupráci s Červeným krížom Mesto Piešťany združilo 60 dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili do pomoci seniorom. Už v piatok 27. marca sa vydali do terénu, aby najviac ohrozenej skupine priniesli okrem nákupov aj darované rúška. 

Pálenica Piešťany, Piešťanský pivovar ŽiWell, Pivovar Simeon, Fax Copy,  spartime.sk a Marián Gregorička sa zasa spojili pre dobrú vec a vyrobili dezinfekciu, ktorú zdarma venovali seniorom v Moravanoch nad Váhom, Modrovej a piešťanskej mestskej polícii. 

Určite sa medzi nami nádju aj ďalší, nemenovaní darcovia, ktorí venovali rúška alebo pomáhajú svojim priateľom, susedom bez nároku na odmenu či verejné poďakovanie. Len preto, lebo majú srdce. 

Ak sa aj vy, vaši rodinní príslušníci, priatelia, susedia, kolegovia či firma sa zapájate do podobných výziev, dajte nám o sebe vedieť na redakcia@pnky.sk. Radi budeme o týchto činoch informovať.

-red-, Ilustr. foto a zdroje: facebook.com/prezidiumhazz, piestany.sk, potlesk.sk, charita.tt 

Populárne články