Úvod Aktuality Piešťanci boli za volantom zodpovednejší

Piešťanci boli za volantom zodpovednejší

REKLAMA
Esesko

Piešťanskí vodiči sa na cestách v mesiaci október správali zodpovednejšie ako v rovnakom období minulého roka. Celkovo sa v okrese stalo sedem dopravných nehôd, čo je o sedem menej ako v roku 2014 Xenonia 3. Pri haváriách bolo menej aj zranených, v štatistikách figuruje len jedno ťažké a jedno ľahké zranenie. V celom Trnavskom kraji bolo zaznamenaných dohromady 111 dopravných nehôd 무한도전 473회 다운로드. Polícia v súvislosti so štatistikami apeluje na vodičov, chodcov a cyklistov, aby nepodceňovali zhoršenú viditeľnosť a správali sa ohľaduplnejšie 젠 메이트 다운로드.

Hyundai

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Polícia v Trnavskom kraji zaevidovala v októbri 111 dopravných nehôd, čo je o 9 nehôd menej ako vlani website. Najviac bolo zaznamenaných v okrese Trnava, 33 dopravných nehôd, v okrese Galanta 22 dopravných nehôd, v okrese Dunajská Streda 21 dopravných nehôd, v okrese Hlohovec 5 dopravných nehôd a v okrese Piešťany 7 dopravných nehôd 1987 free download. Nárast v počte dopravných nehôd evidujeme v okresoch Galanta a Trnava. Pri dopravných nehodách boli celkom usmrtené 3 osoby, z toho 2 v Galantskom okrese a jedna v okrese Hlohovec 윈도우 10 아이튠즈 다운로드. Ťažko zranených osôb bolo 8 a ľahko 54 a najzávažnejšie následky pri nehodách boli v okresoch Galanta a Hlohovec.

Požitie alkoholu pri dopravných nehodách bolo u vodičov zistené v 9 prípadoch 멜론 차트 top 100 다운로드. Najviac dopravných nehôd, pri ktorých bolo zistené požitie alkoholických nápojov, bolo zaznamenaných v okresoch Trnava 4, Dunajská Streda 4  a Skalica 1. Najväčší podiel na nehodovosti za mesiac október 2015 mali vodiči motorových vozidiel usim. Dopravné nehody zavinili z celkového počtu v 102 prípadoch, čo je o 4 dopravné nehody menej ako v októbri 2014. Vodiči nemotorových vozidiel zavinili 2 dopravné nehody 유니클로 화면보호기 다운로드. Pri týchto nehodách sa v obci ľahko zranili 2 osoby. Chodci zavinili 5 dopravných nehôd, pri ktorých bola 1 usmrtená osoba, 1 ťažko zranená a 3  osoby ľahko zranené Nero BurningRom 7 download. Alkohol asistoval pri jednej nehode. Hlavnou príčinou dopravnej nehodovosti v Trnavskom kraji bolo porušenie povinnosti vodiča a to v 38 prípadoch, nasleduje nesprávna jazda cez križovatku s 14 nehodami a nedovolená rýchlosť jazdy, ktorá bola zaznamenaná v 13 prípadoch.

chodec

Uvidel som ho na ceste na poslednú chvíľu!

Polícia apeluje na vodičov, cyklistov aj chodcov, aby nepodceňovali situáciu na cestách. Účasť chodca bola pri dopravných nehodách za obdobie od 01.01.2015 do 31.10.2015 zaznamená v 82 prípadoch, pri ktorých boli usmrtené 2 osoby, ťažko zranených bolo 12 osôb a ľahko zranených osôb 62. Na priechode pre chodcov bolo zaznamenaných 29 dopravných nehôd, ťažko sa zranili 4 osoby a 23 ľahko. Z uvedeného počtu samotní chodci spôsobili 30 dopravných nehôd, na priechode pre chodcov 3 dopravné nehody.

„S pribúdajúcimi hmlami a zníženou viditeľnosťou na cestách upozorňujeme najmä chodcov a cyklistov, aby sa pohybovali na cestách s najväčšou opatrnosťou, vybavení s reflexnými doplnkami, vestami a dostatočným osvetlením. Už za zníženej viditeľnosti sú neosvetlení chodci a cyklisti mimo obce takmer neviditeľní. Vyhnúť sa dopravnej nehode môžu aj vodiči, ak sa na cestách budú správať ohľaduplnejšie, v blízkosti priechodu pre chodcov preventívne spomalia a v prípade, že spozorujú na ceste chodcov a cyklistov, budú tieto osoby obchádzať s dostatočným odstupom. Polícia prijala v súvislosti s nepriaznivým vývojom viaceré dopravno – bezpečnostné opatrenia, s ktorými sa budú občania stretávať nielen na cestách, ale aj v rámci bežného života,“ napísala v tlačovej správe Mária Linkešová z Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

-lt/zdroj: Tlačová správa – Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

REKLAMA