Connect with us

Aktuality

Pešia zóna má patriť chodcom, nie je to parkovisko…

Published

on

Reklama

Pešia zóna v Piešťanoch by mala byť ideálnym miestom pre rodinné prechádzky a pokojné posedenie na terase. Realita je však taká, že okrem chodcov je vo veľkej miere využívaná aj cyklistami, ktorí si cez ňu skracujú cestu a dokonca aj niektorými motoristami. Parkovanie tesne za tabuľami označujúcimi vstup na pešiu zónu býva pomerne časté, ale autá občas vidíme odstavené aj priamo na Winterovej ulici, či Námestí slobody. Včera nás kontaktoval čitateľ a jeho podnet sa týkal nielen odstavených vozidiel či prejazdov áut cez park za bývalou detskou nemocnicou, ale aj sťažnosti na nečinnosť polície. U náčelníka Mestskej polície Piešťany sme zisťovali, ako sa veci majú a či strážcovia poriadku majú časté problémy s vodičmi nerešpektujúcimi územie pešej zóny. 

13582231_10209442761967560_1958433434_o

Reklama

„Do 10:00 hod. je možné motorovým vozidlom vojsť na pešiu zónu za účelom zásobovania. Majitelia prevádzok môžu zásobovať aj osobným vozidlom. Z fotografie neviem vyčítať, o ktorej hodine bola fotografia vyhotovená, ale môžem vás ubezpečiť, že o 10:00 hod. tam vždy príde hliadka a rieši prípadné porušenie zákona. Ak ste sa pýtali, či máme problém s nedisciplinovanými vodičmi, tak môžem uviesť, že hliadky občas nájdu vodičov, ktorí nerešpektujú dopravné značenie na pešej zóne,“ informoval náčelník Mestskej polície Piešťany Marcel Mihalik, ktorý ubezpečil, že hliadky pôsobiace v centre mesta sa budú nedodržiavaním zákona na pešej zóne ďalej zaoberať.

Zvýšený pohyb chodcov na pešej zóne býva najmä v lete, takže do desiatej by si určite mali dávať väčší pozor. Podľa čitateľa však vozidlo na Winterovej stálo viac ako dve hodiny. Ak sa s podobným správaním stretnete, volajte radšej rovno číslo 159.

Reklama

-lt/Foto: čitateľ-

Populárne články