Úvod Aktuality Parčík pri Slovane tak skoro neotvoria. Sochy chcú na Kúpeľnom ostrove

Parčík pri Slovane tak skoro neotvoria. Sochy chcú na Kúpeľnom ostrove

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Od veternej smršte, ktorá v parku zvalila strom a poškodila pamiatkovo chránenú sochu, uplynul rok. Vzácne pieskovcové plastiky premiestnili Slovenské liečebné kúpele Piešťany po tejto nehode do skladu winhex 다운로드. Na otázky ohľadom ich rekonštrukcie a revitalizácie priestoru pred Slovanom nereagovali.

[singlepic id=33452 w=520 h=340 float=center]

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

 

Mesto nedávno skrášlilo časť Sadu Andreja Kmeťa neďaleko chátrajúceho hotela glass ball mp3. Zelený plot za sochou Adama Trajana však skrýva priestor, ktorý by si zaslúžil rekonštrukciu oveľa viac. Je za ním fontána zapísaná v zozname nehnuteľných pamiatok Piešťan itus ingang computer. Do minulého leta ju obklopovali sochy zo začiatku 19. storočia, ktoré piešťanským kúpeľom darovali dediči grófa Pálffyho.

„Sochy sú chránené podľa nariadení Pamiatkového úradu Slovenskej republiky,“ reagovali na otázky ohľadom ich rekonštrukcie kúpele Free Matrap. K prípadnému sprístupneniu parčíka okolo fontány sa zástupcovia firmy nevyjadrili.

REKLAMA

bkkK takémuto kroku vyzvali kompetentných aj členovia kultúrnej komisie mestského zastupiteľstva 나눔명조 다운로드. Riaditeľ Balenologického múzea Vladimír Krupa vlani vyjadril nádej, že nešťastná udalosť, pri ktorej bola jedna z plastík poškodená, bude podnetom na otvorenie priestoru source of html. Tento krok pritom nie je naviazaný na nákladnú opravu hotela. Bývalá fontána by mohla byť súčasťou parku.

Podľa odpovede mestského úradu na interpeláciu poslanca Jozefa Malíka, sú vzácne sochy momentálne uložené v depozite kúpeľov a po reštaurovaní budú umiestnené na Kúpeľnom ostrove Power Mill 2012 Download.

Historicky však patria pred hotel Slovan, kde stáli od roku 1942. Priviezli ich tam z kaštieľa v Kráľovej pri Senci. Podľa reštaurátora Ondreja Csütörtökiho, ktorý ich minulý rok pomáhal premiestniť do bezpečia, sú vo veľmi dobrom stave Seongju video.

Bývalá fontána je verejnosti neprístupná od roku 1986, kedy mala začať oprava blízkeho hotela.

Súvisiace články: Roky skrytá fontána pri Slovane uzrela svetlo svetaVietor vyvrátil 200-ročnú lipu, tá zničila podobne starú sochuPamiatkári chcú sochy od Slovanu premiestniť do bezpečiaSochy spred Hotela Slovan dnes presťahovaliNajstaršia časť mestského parku dostáva novú tvár

Text: Martin Palkovič Foto:  T Windows 10 .net framework 3.5. Hudcovič

 

REKLAMA