Úvod Aktuality Pálenie Moreny a vítanie jari prilákalo stovky ľudí

Pálenie Moreny a vítanie jari prilákalo stovky ľudí

REKLAMA

Folklórny súbor Žito dnes 9. apríla popoludní ovládol centrum mesta, Vynášanie Moreny a vítanie jari prilákalo stovky ľudí. Úvod programu sa odohrával na Námestí slobody, kde si mohli návštevníci podujatia užiť rôzne spevy a vytvorenie postavy, ktorá po stáročia symbolizuje zimu i smrť 항아리 게임 무료 다운로드. Sprievod následne putoval ku Kolonádovému mostu, kde sa folkloristom podarilo vytvoriť fantastickú atmosféru, ktorú vygradovali stupňujúcim sa tempom búchania varešiek Download the communication program. Zapálená Morena skončila vo vodách Váhu a folklórne pásmo pokračovalo pred Zuckmann Villou, kam prevažne ženská časť FS Žito priniesla „Letečko“, teda zelenú halúzku ozdobenú stužkami, slamenými retiazkami a výduškami, symbolizujúcu prebúdzajúci sa život. 

REKLAMA
Knebl
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Zvyk pálenia Moreny sme sa rozhodli oživiť pred niekoľkými rokmi, pretože chceme, aby Piešťany žili zvykmi a tradíciami If only download. Tento rok sme celé podujatie premiestnili do centra, pretože počas sprievodu sme väčšinu návštevníkov podujatia stratili kvôli diaľke. Veľmi sa tešíme z toho, koľko ľudí Vynášanie Moreny a vítanie jari prilákalo, pretože sme nečakali až takúto obrovskú účasť Download 13 versions of Team Viewer. Okrem folklórneho súboru Žito sa na tohtoročnej organizácii podieľali aj naši priatelia z Zuckmann Villy, ktorí pohostili ľudí vynikajúcim ríbezľovým vínečkom a tiež Mesto Piešťany, ktorému veľmi ďakujeme, že nám zdarma poskytlo priestory v centre,“ povedala za folklórny súbor Žito Katarína Agnetová-Gromanová kmplayer codec.
„Aktivity folklórneho súboru Žito sledujem už dlhšie a veľmi oceňujem, ako sa stavajú k zachovávaniu ľudových tradícií movie catfish. Oslovilo ma, že počas svojich vystúpení používajú originálne kroje, podobné kedysi vyšívala aj moja babička, ktorá pochádzala z Bodony secret video. Teším sa, že mladí ľudia majú taký pozitívny vzťah k folklóru a myslím, že zvyky našich predkov sú tak pekné, že by mali byť zachované,“ povedala Eva Juristová z Zuckmann Villy 테스트 코드 다운로드.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3556″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“180″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1500″]-lt-

REKLAMA