Connect with us

Aktuality

Páchateľ výbuchov odhalený, polícia objasnila aj drogovú trestnú činnosť

Published

on

Reklama
Reklama

Príslušníci krajskej a okresnej kriminálnej polície v Trnave vykonali v stredu 17. februára popoludní v Piešťanoch akciu na zadržanie dvoch mužov podozrivých z páchania obzvlášť závažnej trestnej činnosti na území mesta Piešťany. V súvislosti s januárovými výbuchmi v Piešťanoch a spojitosťou s jedným zo zadržaných, vykonali policajti dve domové prehliadky. V byte v Piešťanoch, v ktorom sa muž zvykol zdržiavať a v dome v obci Veselé, kde má trvalý pobyt. Vo Veselom bola pri domovej prehliadke nájdená ohňostrojová guľa. Na základe toho a ďalších zhromaždených dôkazov obvinil vyšetrovateľ 21 ročného Adama z Veselého zo zločinu všeobecného ohrozenia a prečinu poškodzovania cudzej veci. Obvinený je z toho, že 25. januára o druhej hodine ráno údajne umiestnil a aktivoval v spoločných priestoroch bytového domu na ôsmom poschodí na Ulici E.F. Scherera ohňostrojový prostriedok, pravdepodobne Titanium-salut.

bytovka2-1-640x428

V dôsledku výbuchu boli poškodené priestory aj na ďalších poschodiach. Pri výbuchu nedošlo k zraneniu žiadnych osôb, avšak viacerým majiteľom bola spôsobená materiálna škoda vo výške viac ako 800 €. Ďalej je podozrivý z toho, že asi o pol hodinu neskôr na Ulici A. Hlinku rozbil okno na odstavenom aute Renault Kangoo a údajne do neho vhodil pyrotechnickú výbušninu, ktorá vzápätí v aute explodovala. Tu spôsobil majiteľovi škodu 3000 €.

„Policajti pri akcii zastavili na Vrbovskej ceste Škodu Fabia, v ktorej sa dvaja podozriví muži viezli. Počas prehliadky auta našli v obliečke od vankúša konope v hodnote asi 4340 €. 19 ročný Robert z Banky mal pri sebe metamfetamín, ktorého hodnota predstavovala približne 11500 €. V aute na rôznych miestach sa nachádzali aj zatavené striekačky a ešte ďalší metamfetamín. V súvislosti s nájdenými omamnými látkami vyšetrovateľ po vykonaní procesných úkonov obvinil zadržaného 19 ročného muža z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ napísala nám Martina Kredatusová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Piešťanoch.

Reklama

Vyšetrovateľ v obidvoch prípadoch spracoval podnet pre prokurátora na väzobné stíhanie obvinených. Na základe rozhodnutia sudcu ich polícia už eskortovala do výkonu väzby. V prípade uznania viny hrozí 19 ročnému Robertovi z Banky za drogovú trestnú činnosť trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. 21 ročnému Adamovi z Veselého hrozí za výbuchy väzenie na štyri až desať rokov.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave/Foto: archív-

Populárne články