Connect with us

Aktuality

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny oživí aj Leona Šenková

Published

on

Reklama

Blíži sa jubilejné dvadsiate Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. Podľa organizátorov z Mestského kultúrneho strediska Piešťany bude témou apoteóza umenia a kultúry, zrozumiteľnejšie povedané nadšená oslava umenia a kultúry. Program začne vo štvrtok 2. júna 2011 popoludní a vyvrcholí v sobotu 4. júna. Jeho štruktúra je tradičná, tak ako po minulé roky, dominovať bude sprievod mestom a podujatia v Hudobnom pavilóne v mestskom parku.

[singlepic id=12445 w=320 h=240 float=left]“Pri príležitosti jubilejného 20. ročníka Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny chceme pripraviť slávnostný program s otváracím ceremoniálom, pozvanými významnými hosťami a vystúpeniami kvalitných umeclov pre široké vrstvy obyvateľov i návštevníkov mesta Piešťany. Celá slávnosť by sa mala niesť v duchu osláv umenia a kultúry. K priekopníkom kultúrneho diania v Piešťanoch nesporne patrí rodina Winterovcov. Významnou mierou sa zaslúžili o povznesenie Piešťan z malej osady na významné svetoznáme kúpeľné mesto. Počas éry Winterovcov Piešťany navštívilo množstvo významných osobností kultúrneho a umeleckého života, napríklad slávny spevák Richard Tauber, herečky Henny Porten a Lillian Gish, významný slovenský maliar Janko Alexyho, či významný český komik Vlasta Burian… Tohtoročné dvadsiate OLKS sa bude niesť v pokračovaní kultúrnych tradícii,“ informovala Gabriela Kováčová z programového oddelenia MsKS.

Reklama

[singlepic id=12442 w=320 h=240 float=right]Prvým koncertom vrámci programu bude vystúpenie Ľudovej hudby Miroslava Dudíka s Katarínou Törökovou vo štvrtok 2. júna o 16-tej v Hudobnom pavilóne v mestskom parku. V piatok 3. júna sa na tom istom mieste predstavia o 16-tej FS Slnečnica a o 19-tej vystúpia so svojim recitálom Pavol Hammel a Juraj Burian. V sobotu 4. júna sa tradične o 10.00 h uskutoční požehnanie prameňov na Kúpeľnom ostrove s následným sprievodom centrom Piešťan a programom pred Domom umenia. „Do sprievodu sa nám podarilo vybaviť aj dva jazdecké  kone. Na jednom bude elegantná dáma s bočným sedlom na koni a v mužskom doprovode. V sprievode pôjdu poslední a budú mať pred tribúnou asi šesťminútový program na hudbu,“ povedala riaditeľka MsKS Marta Jurčová a dodala, že pracujú aj na [singlepic id=12443 w=320 h=240 float=left]ďalších novinkách. Ak  by sa chceli do sprievodu pridať zástupcovia občianskych družení, škôl, či firiem, sú vítaní, stačí sa ozvať organizátorom a dohodnúť podrobnosti.

V sobotňajšom popoludňajšom programe v Hudobnom pavilóne v mestskom parku vystúpia rock´n´rollová skupina The Fireballs, poprocková mužská spevácka skupina Trojf, tanečná skupina Sabrosura, finalistka Superstar Leona Šenková, Abba revival a AC/DC revival. Program bude moderovať Alena Heribanová.

Reklama

Pre deti je pripravený program pred Domom umenia. Vystúpia v ňom Divadlo Piki s hrou Paskudárium, ktorá je prechádzkou múzeom neposlušných detí a mládežnícka spevácka skupina ZUŠ Partizánske Zelenáči. Deti sa budú môcť zabaviť aj v tradičnom skautskom tábore v blízkosti Domu umenia.

V nedeľu ukončia program mladí swingoví hudobníci zo Slovak Young Swing Generation, ktorí vystúpia o 16-tej v hudobnom pavilóne.

Rozpočet Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany na podujatia od štvrtka do nedele je približne 25-tisíc eur.

Text a ilustračné foto: Tomáš Hudcovič

REKLAMA

Populárne články