Connect with us

Aktuality

Číňanov hotel Slovan údajne nenadchol, ale definitívu ešte nepovedali

Published

on

Reklama

Slovenským mediálnym priestorom prebehli v súvislosti s víkendovou (16.-17.4.) návštevou zástupcov čínskej spoločnosti SEPCO3 v Piešťanoch informácie, že Číňania chcú kúpiť schátraný hotel Slovan a aj celé piešťanské kúpele. Hovorkyňa kúpeľov Jana Štefečková Beňačková na to reagovala vyhlásením, že zástupcovia SLKP prediskutovali s predstaviteľmi SEPCO3 možnosti joint venture (partnerského vzťahu) alebo kúpy hotela Slovan. Slovenské liečebné kúpele Piešťany na predaj podľa nej nie sú.

[singlepic id=12390 w=320 h=240 float=left]Miroslav Murín z firmy Mobilier, ktorá sa na organizácii návštevy čínskej delegácie v Piešťanoch podieľala, povedal, že predstavitelia SEPCO3 a SLKP počas rokovania o kúpe kúpeľov ani nehovorili. Predseda predstavenstva spoločnosti SEPCO3 Wang Lujun s kolegami sa zaujímajú predovšetkým o energetické projekty a okrem Slovenska, kde rokovali so zástupcami spoločnosti J&T, navštívili aj v Českú republiku a Poľsko. Ich rozhodnutie, či pôjdu do investičného projektu v niektorej z týchto troch krajín, by malo byť známe v priebehu týždňa. Prvoradá je pre nich však oblasť energetiky a prípadná investícia do cestovného ruchu závisí od toho, či sa budú v stredoeurópskom regióne etablovať vo svojom dominantnom odvetví.

Reklama

[singlepic id=12415 w=320 h=240 float=right]V Piešťanoch získali čínski podnikatelia informácie o projekte Bana Thermal v lokalite bývalého kúpaliska Sĺňava, o možnosti investovať do výstavby golfového ihriska pri Hornej Strede, o projekte na stavbu slnečných kolektorov a možnej spolupráci s kúpeľmi, či predaji hotela Slovan. Podľa zákulisných informácií ich stav hotela údajne príliš nenadchol, ale definitíva padne až po vyhodnotení všetkých možností a ponúk na investíciu vo všetkých troch krajinách, ktoré počas pracovnej cesty navštívili.

Text a foto: Tomáš Hudcovič

Reklama

Populárne články