Connect with us

Aktuality

Opravu hlavného ťahu cez Piešťany neohrozí ani Brusel

Published

on

Reklama
Reklama

Začiatok rekonštrukcie cesty I/61 je naplánovaný na 30. augusta. Informáciu potvrdilo ministerstvo dopravy, napriek tomu, že Slovensko bude musieť Európskej únii možno vrátiť časť peňazí z projektu Eliminácia bezpečnostných rizík na cestách I. triedy. Z neho je financovaná aj oprava Bratislavskej a Žilinskej cesty.

[singlepic id=20200 w=320 h=240 float=right]„Pre neisté financovanie sa realizujú len projekty v Nitrianskom, Trnavskom, Košickom a Prešovskom kraji v súhrnnej hodnote 66 miliónov eur,“ uviedol hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa. Podobné stavebné práce v ďalších regiónoch boli podľa jeho slov pozastavené, pokiaľ štát nezíska súhlasné stanovisko Európskej komisie.

Víťazom tendra na obnovu 146,3 kilometrov ciest v Trnavskom a Nitrianskom kraji za 23,3 mil. eur je spoločnosť Alpine Slovakia. Podľa Evy Pobjeckej z mestského úradu zvolala minulý týždeň Slovenská správa ciest spolu s dodávateľom stavby rokovanie, na ktorom bol ohlásený termín rekonštrukcie piešťanského úseku.

Obyvateľov v tejto súvislosti čakajú dopravné obmedzenia od 30. augusta do 16. septembra. Rekonštrukcia má byť podľa radnice realizovaná v dvoch etapách. Prvou je úsek od výjazdu z parkoviska pri Kauflande po križovatku s Ulicou Dominika Tatarku, druhá začína od križovatky Mojmírova – Hoštáky po Domkrásky rad.

Reklama

Slovenská správa ciest (SSC) pritom začiatkom roka informovala, že opravený bude kompletne celý hlavný ťah cez Piešťany. Nový povrch mala dostať cesta na 79,9 až 83,134 km. Náklady vtedy vyčíslila Iveta Fedorová z SSC na 533-tisíc eur. Súčasné plány počítajú s opravou približne dvoch kilometrov.

Presný harmonogram stavebných prác a dopravných obmedzení bude známy o týždeň.

Text a foto: M. Palkovič

Populárne články