Connect with us

Aktuality

Opravu Bratislavskej a Žilinskej cesty presunuli na máj

Published

on

Reklama
Reklama

Rekonštrukciu 570 kilometrov ciest 1. triedy začiatkom februára slávnostne odštartoval dosluhujúci minister dopravy Ján Figeľ začiatkom februára. Piešťanský úsek mali začať rekonštruovať v polovici marca. Podľa posledných informácií potrvá od 3. mája do 1. júna.

[singlepic id=25045 w=320 h=240 float=right]„Momentálne sa upresňuje harmonogram prác a vybavujú sa a schvaľujú povolenia na čiastočné uzávierky ciest. Konkrétne úsek v Piešťanoch sa bude riešiť od 3.5. do 1.6. 2012  a to obnova povrchu vozovky, následne potom prebehne obnova dopravné značenia na danom úseku,“ informovala Iveta Fedorová zo Slovenskej správy ciest.

Doprava bude podľa jej slov obmedzená počas frézovania a pokládky živičnej vrstvy. „Pri pokládke živičnej vrstvy v priestore križovatiek doprava bude presmerovaná po priľahlých komunikáciách,“ uviedla I. Fedorová, s tým, že konkrétne uzávierky sú práve v procese schvaľovania.

Rekonštrukcia povrchu cesty I/61 v Piešťanoch prebehne v rámci projektu Eliminácia bezpečnostných rizík na cestách I. triedy. Víťazom tendra na obnovu 146,3 kilometrov ciest v Trnavskom a Nitrianskom kraji je spoločnosť Alpine Slovakia. Náklady dosiahnu 23,3 mil. eur, piešťanský úsek bude stáť 553 tisíc eur.

Reklama

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články