Connect with us

Aktuality

Dom rodiny Winterovcov je na predaj

Published

on

Reklama

Dom, v ktorom bývala rodina Winterovcov a neskôr slúžil detským pacientom, ponúkajú Slovenské liečebné kúpele Piešťany na predaj alebo prenájom prostredníctvom jednej z bratislavských realitných kancelárií. Spolu s ním aj liečebný dom Kriváň.

[singlepic id=27750 w=320 h=240 float=left]Oba objekty majú lukratívnu polohu v samotnom centre Piešťan. Kúpele ich pre liečebné a ubytovacie účely nevyužívajú dlhodobo.

Reklama

Winterovci si dali Zelený strom postaviť začiatkom minulého storočia ako svoju rezidenciu. Autorstvo bolo pôvodne pripisované dvojici Böhm – Hegedüs, ktorí sú autormi hotela Thermia Palace. Iba nedávno však archívne dokumenty potvrdili, že za architektmi honosnej palácovej stavby so secesnými prvkami sú piešťanskí stavitelia Halzl a Krátky. Po II. svetovej vojne boli Winterovci zo svojho domu vyhnaní a vznikla tam prvá detská liečebňa v Európe. Jej tradícia bola prerušená v roku 2008.

[singlepic id=27749 w=320 h=240 float=left]V inzeráte sa píše, že objekt má potenciál na využitie ako penzión, sociálne zariadenie a po celkovej rekonštrukcii existujú aj iné možnosti – luxusný hotel, wellness alebo súkromná klinika.

Reklama

Podobné využitie ponúka aj Kriváň. Vila, ktorá patrila významnému piešťanskému lekárovi Moritzovi Adolfovi Weltmannovi by mohla slúžiť aj na administratívne účely.

Obchodný a marketingový riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Hans Dieter Bergmann na otázky ohľadom predaja alebo prenájmu týchto dvoch objektov neodpovedal.

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

Populárne články