Connect with us

Aktuality

Oprava Krajinského mosta nie je pozastavená

Published

on

Reklama
Reklama

Podľa župy prebiehajú stavebné práce v súlade so schváleným harmonogramom. Nezdržala ich ani potreba preložiť staré vodovodné potrubie. Na otázku o prísľube, že opravy budú prebiehať nonstop, sme nedostali odpoveď.

kraj most1
Andrea Tomašovičová zo Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) nám poslala iba odkaz na zmluvu s firmou Hastra. V nej je napísané, že zhotoviteľ sa zaväzuje „vykonávať práce na diele nepretržite, 7 dní v týždni (t. j. aj počas víkendov aj počas štátnych sviatkov).“

Podľa dvoch nami oslovených právnikov z tohto ustanovenia vyplýva, že práce majú prebiehať 24 hodín denne. Nepretržite totiž znamená neprestajne, teda nonstop. Obaja však pripustili, že môže existovať aj iný právny výklad ustanovenia.

Dokument zverejnený na webe TTSK, v ktorom je napísané, že „zhotoviteľ bude zmluvne zaviazaný vykonávať práce 24 hodín denne,“ bol tento týždeň nahradený iným. Ten už takýto prísľub neobsahuje. Pôvodný dokument nájdete tu a nový tu. Oba majú rovnaký dátum, ale v obsahu sú rozdiely.

Reklama

Župa včera zverejnila aj harmonogram stavebných prác. Podľa neho má v týchto dňoch prebiehať odstraňovanie oceľových prvkov, poškodených povrchov a zábradlia.

„Počas prvého týždňa bola vykonávaná kontrola postupu prác zo strany investora denne. Závažné nedostatky zistené neboli,“ uviedla Andrea Tomašovičová zo Správy a údržby ciest TTSK. Po odstránení krytu vozovky sa objavili skryté poruchy, ale tie podľa jej slov neovplyvnili priebeh rekonštrukcie.

Zároveň odmietla informácie o tom, že práce na Krajinskom moste sú pozastavené, kvôli potrebe preloženia starého potrubia. Investor má podľa jej slov súhlas na prekládku.

kraj most2

Text: Martin Palkovič

 

Populárne články