Connect with us

Aktuality

Oprava: Kamery po krádeži v cestovke fungovali

Published

on

Reklama
Reklama

V článku o krádeži v pobočke cestovnej kancelárie z minulého týždňa, sme zverejnili informáciu o tom, že kamery Mestskej polície na rohu Edenu v deň nefungovali kvôli servisu. Pracovníčka cestovky, ktorá nás e-mailom požiadala o zverejnenie prípadu, podľa svojich slov túto informáciu dostala od službukonajúceho nadporučíka štátnej polície, ktorému prípad nahlasovala. Podľa náčelníka MsP Marcela Mihálika však v ten deň žiaden servis nerobili. Hovorkyňa štátnej polície Mária Linkešová zasa tvrdí, že boli pred časom informovaní mestskou políciou, že malo prísť k ich odstávke aj v tento deň.

„Policajt, s ktorým som sa rozprávala a s ktorým sme spísali spolu oznámenie, mi hneď v ten deň, ako sa stala krádež na polícii, na Krajinskej 5 (poobede okolo 17.00) povedal, že táto kamera bola vypnutá, a ako som Vám napísala: pretože robili servis, takže som nemala pochybnosti neveriť mu,“ uvádza pracovníčka cestovky, ktorú pár zlodejov pripravil o hotovosť vo výške viac ako 1500 eur.

Náčelník piešťanskej mestskej polície Marcel Mihálik však tvrdí, že servis v tom čase (v pondelok 14. marca) nerobili a záznam z kamier už na požiadanie majiteľa cestovky preverili. Okradnutej žene ukázali aj fotografiu, na ktorej boli muž a žena zodpovedajúci popisu, ale podľa vyjadrenia svedkyne nešlo o zlodejský pár. Zároveň uviedol, že celý záznam z kamery môžu ukázať iba vyšetrovateľovi.

O vyjadrenie sme preto požiadali aj hovorkyňu Krajského riaditeľstva policajného zboru Máriu Linkešovú, ktorá nám poslala nasledovnú odpoveď: „Polícia všetky kamerové systémy zo dňa krádeže preverila. Pohyb podozrivých osôb ani iné informácie, ktoré by pomohli krádež objasniť a usvedčiť páchateľa, na záznamoch poverení policajti nenašli. Na objasnení prípadu polícia naďalej pracuje.“

Reklama

IMG_0425Podľa hovorkyne piešťanskí policajti boli mestskou políciou informovaní, že v rámci  mestského kamerového systému malo prísť v niektoré dni v marci k jeho odstávke. „Aj tento deň mal byť jeden z tých. Na situácii to však nič nemení a polícia sa prípadom zákonným spôsobom od začiatku zaoberala a preverila všetky dostupné kamerové systémy,“ doplnila.

Hoci informácia, ktorú sme uviedli bola pravdivo podaná, redakcia portálu PNky sa týmto ospravedlňuje čitateľom za jej uvedenie bez predchádzajúceho overenia fungovania kamier na Mestskej polícii a týmto článkom veci uvádzame na pravú mieru.

A. Drahovská

Populárne články