Connect with us

Aktuality

Okolie cyklotrasy pri Priore už upravujú

Published

on

Reklama
Reklama

Okolie cyklotrasy a chodníku pri obchodnom dome Prior už začali upravovať stavebné mechanizmy a pár robotníkov. Podľa vyjadrenia zástupcov stavebníka – firmy zo Zlatých Moraviec, s úpravami začali v utorok po Veľkonočných sviatkoch a hotové by mali byť do konca apríla.

IMG_0443„Spoločnosť ZE-PRA spol. s r.o. ako zhotoviteľ stavby cyklochodník v Piešťanoch, dňa 29.3.2016 zahájila práce týkajúce sa terénnych úprav a úpravy okolia“, uviedla na našu žiadosť o informáciu, ktorú sme im zaslali v ten istý deň Marieta Chrenková z ekonomického úseku firmy. „Práce pokračujú v súlade s dohodnutým termínom dokončenia s mestom Piešťany t.j.  do 30.4.2016.“ Podľa umiestnenia techniky zrejme začali od Teplickej ulice smerom k OD Prior.

Podľa vyjadrenia hovorkyne mesta Piešťany Evy Bereczovej by do konca apríla okrem terénnych úprav mali aj založiť trávnik s vysiatím trávového semena, opraviť drobné nedorobky a vady, ktoré spísali pri odovzdávaní a prevzatí diela a tiež vyznačiť vodorovné dopravné značenie. Inak by mohla firma prísť o nevyplatenú sumu zádržného vo výške 9- tisíc eur.

Inštaláciu mobiliáru, ako lavičky, smetné koše a pod. by malo mesto realizovať ako samostatnú investičnú akciu v priebehu roku 2016 v prípade schválenia finančných prostriedkov v rozpočte mesta.

Reklama

IMG_0446

Ľudia v komentároch na FB upozorňovali aj na chýbajúci zjazd z chodníka pre cyklistov, či sa nachádza medzi drobnými vadami stavby, zistíme po ukončení úprav a dopravného značenia.

-ad-

Populárne články