Connect with us

Aktuality

Ohňostroj nad hladinou Váhu ani tento rok nebude

Published

on

Reklama

Po dohode s radnicou zaplatí novoročný ohňostroj aj tentoraz Aupark. Potvrdila to jeho PR manažérka Mária Juritková, cenu však nešpecifikovala.

[singlepic id=9094 w=320 h=240 float=left]„Bude  trvať približne 12 až 14 minút s množstvom zaujímavých svetelných efektov, ktorých by malo byť trikrát viac ako minulý rok. Veríme, že sa bude obyvateľom i návštevníkom páčiť,“ povedala M. Juritková.

Reklama

Nad spustením ohňostroja z brehov Váhu podľa jej slov ani tento rok neuvažovali: „Pozitívne ohlasy, ktoré boli na ohňostroj zo strechy Auparku už pri jeho otvorení pre nás boli motiváciou opakovať túto aktivitu aj ďalšie roky, pričom je pridanou hodnotu pre obyvateľov isto aj ušetrenie tejto čiastky v rozpočte mesta, ktoré tak môžu byť využité na iné aktivity. Mesto tiež vítalo ohňostroj zo strechy Auparku, keďže hlavný program silvestrovského večera prebieha v blízkosti Auparku na Námestí slobody, čiže sa jeho návštevníci nemusia kvôli ohňostroju presúvať na iné miesto. Organizáciu novoročného ohňostroja však každý rok prehodnocujeme nanovo [singlepic id=9096 w=320 h=240 float=right]podľa dohody s mestom aj reakcií verejnosti.“

Práve verejnosť sa začiatkom tohto roka sťažovala na zlú synchronizáciu odpočítavania posledných sekúnd starého roka a štartu ohňostroja. Máriá Juritková ubezpečila, že organizátori urobia všetko pre to, aby synchronizácia bola čo najpresnejšia: „Máme zabezpečeného profesionálneho odpaľovača, ktorý sa v dohľadnej dobe stretne aj so zástupcami mesta, aby si dohodli presný postup pri synchronizácii s moderátorom v rámci programu.“

Reklama

31. decembra vystúpia na Námestí slobody kapely Black Diamond, Robo Šimko s kapelou MassRiot a kapela Fuera Fondo. Program sa začína o 21.00 h a ukončí ho novoročný ohňostroj.

Text: Martin Palkovič

Populárne články