Connect with us

Aktuality

Kúpele majú európsky certifikát kvality

Published

on

Reklama

Slovenské liečebné kúpele Piešťany úspešne prešli certifikáciou Európskej asociácie kúpeľov (ESPA) a získali certifikát kvality EUROPESPA med. Odborníci ESPA sa pri hodnotení v júni tohto roku zamerali na kvalitu poskytovaných služieb. 

[singlepic id=16304 w=320 h=240 float=left]Posudzovali všetky balneocentrá kúpeľov – Irmu, Pro Patriu, Napoleonské kúpele a Balnea Health Spa. Cieľom kontroly bola realizácia a časovanie jednotlivých procedúr, diagnostika, kvalifikácia a vzdelanie lekárov a zdravotníckeho personálu, vybavenie a štandardy zdravotníckych zariadení, bezpečnosť, hygiena i rizikový manažment. Okrem toho hodnotili aj všetky kúpeľné hotely, spokojnosť hostí a personálu.

Reklama

ESPA v rámci certifikačného auditu kladie niekoľko sto otázok, na ktoré zisťuje odpovede. Certifikát získa iba zariadenie, ktoré zodpovedá najmenej 80 percentám požiadaviek. Certifikát EUROPESPA med je platný do roku 2014.

„Sme veľmi radi, že Európska asociácia kúpeľov nám udelila certifikát kvality. Pomôže to udržiavať kvalitu poskytovaných služieb na profesionálnej úrovni a zároveň nám umožní zaradiť sa medzi medzinárodne uznávané európske kúpele,“ povedal generálny riaditeľ Kúpeľov Klaus Pilz. Do jeho rúk odovzdala certifikát prezidentka Európskej asociácie kúpeľov Sigrun Lang 28. novembra.

Reklama

„Slovenské liečebné kúpele Piešťany vnímajú certifikáciu ako dosiahnutie najvyšších európskych štandardov, ale i ako ďalší krok k  úspešným rokovaniam so zahraničnými zdravotnými poisťovňami,“ uzavrela hovorkyňa SLK Piešťany Jana Štefečková Beňačková.

Text: Tlačová správa Foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články